Jak zadbać o dziecko w ciąży

Jak zadbać o dziecko w ciąży

Ciąża zawsze była i zawsze będzie popularnym tematem. Z roku na rok pojawiają się nowe informacje, nowe założenia i nowe możliwości. Wiadomo, że każda przyszła mama chce jak najlepiej zadbać o siebie i o jeszcze nienarodzone dziecko, które w sobie nosi.

Jest także wiele kontrowersyjnych wiadomości o dbaniu o dziecko w ciąży. Każda matka chyba jednak najlepiej wie, co i jak ma robić. Kobiety w ciąży jednak mają swoją intuicję. Ale jeśli, ktoś chciałby skorzystać z porad, to ten artykuł jak najbardziej może w tym pomóc.

Nie przemęczaj się i dbaj o dietę

Kobieta w ciąży przede wszystkim nie powinna się przemęczać, jeśli ona jest zrelaksowana to i dziecko w brzuchu czuje się znacznie lepiej. W dbaniu o dziecko także na pewno pomoże zdrowe odżywianie. I z prośbą o dobrą dietę najlepiej udać się do dietetyka, ponieważ ma on w tym temacie największą wiedzę.

Trzymaj nerwy na wodzy i rób badania kontrolne

Nerwy w okresie ciąży nie są wskazane, dostarczamy nimi tylko stresu naszemu dziecku. Warto także robić podstawowe badania i co jakiś czas (określony z lekarzem) sprawdzać swoje wyniki. Kontrolowanie swojego zdrowia w takim stanie jest jedną z podstawowych rzecz. Tym bardziej, że mamy teraz tak wiele różnych możliwości. Przyjmowanie różnego rodzaju suplementów, oczywiście zleconych przez lekarza, także w jakimś stopniu ma wpływ na zdrowie i rozwój naszego dziecka. Nie każda jednak kobieta może przyjmować takie suplementy, ale od takiej opinii oczywiście jest lekarz.

Należy unikać także sytuacji, w których możemy zachorować, warto uważać na przeciągi, jeśli jest chłodno to kobiety w ciąży powinny się cieplej ubierać i zwracać uwagę na to, czy jest czapka na głowie, czy szyja jest zakryta i czy nie mają odkrytych pleców. Każde najmniejsze przeziębienie niestety może wpłynąć na rozwój nienarodzonego dziecka.

Badania kontrolne w ciąży

Pozbądź się nałogów

Nic też tak nie pomoże w dbaniu o nasze dziecko jak unikanie wielu różnych nałogów, np. tytoniu, alkoholu, kofeiny. Te rzeczy w ciąży zazwyczaj są zabronione, chociaż niestety nie każda kobieta w ciąży takiego zakazu przestrzega.

 

Warto przez te 9 miesięcy o siebie zadbać, a na pewno każda kobieta będzie z siebie dumna, jeśli wszystko będzie w porządku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *