Jak dbać o włosy w lecie?

Jak dbać o włosy w lecie?

Wszystkie marzymy o pięknych, błyszczących włosach. Niestety nie zawsze łatwo to osiągnąć. Nasze kosmyki są często narażone na działanie czynników zewnętrznych, które negatywnie na nie wpływają, szczególnie zagrożone są latem.

Woda morska, promienie słoneczne i letnia bryza mogą bardzo szkodzić oraz wysuszać nasze włosy. Po lecie często stają się one szorstkie, bardziej się elektryzują i gorzej układają. Dlatego staram się zapobiegać tym zniszczeniom i robię wszystko, aby nie martwić się jesienną regeneracją.

W letniej pielęgnacji największą uwagę przywiązuję do zabezpieczenia i ochrony włosów. O tej porze roku najważniejszym składnikiem moim kosmetyków stają się filtry UV. Nie może ich też zabraknąć w szamponie, odżywce i masce do włosów, stosuję również mgiełkę ochronną z filtrami UV, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć kosmyki. Ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych to nie wszystko. Latem jeszcze intensywniej dbam o nawilżenie i odżywienie moich włosów. W celu świetnie sprawdzą się kosmetyki zawierające ceramidy, witaminy A, B, E, F, H, olej jojoba, kolagen morski czy olejek makadamia.

Kosmetyki, szampon

Wysokie letnie temperatury sprawiają, że włosy szybciej się przetłuszczają i trzeba je częściej myć. Z tego powodu o tej porze roku stosuję delikatne szampony, aby jeszcze bardziej nie wysuszać włosy. Najlepsze produkty to te, które nie zawierają SLS. Świetnie sprawdzą kosmetyki naturalne oraz szampony dla dzieci. Czasami można też umyć włosy odżywką, która mniej szkodzi naszym włosom.

Wysokie temperatury zachęcają, aby wyjść na zewnątrz z mokrymi włosami. Sama nigdy tego nie robię, ponieważ krople wody mogą parować na zewnątrz, a tym samym powodować przesuszenie kosmyków. Mokre włosy są też bardziej narażone na uszkodzenia. Dlatego w miarę możliwości pozwalam moim włosom wyschnąć samym, ale w mieszkaniu. Dopiero, gdy są suche wychodzę na zewnątrz cieszyć się promieniami słonecznymi.

W lecie nie ograniczam się tylko do prawidłowej pielęgnacji i stosowania odpowiednich kosmetyków. Staram się również nosić kapelusz lub chustkę na włosach podczas dni, w których spędzam dużo czasu na słońcu. Jest to niezbędny gadżet podczas plażowania czy grillowania, który doskonale chroni włosy, ale nie tylko.

Letnia pielęgnacja włosów wymaga trochę czasu i wysiłku. Jednak warto o niej pamiętać, bo tylko w ten sposób utrzymamy nasze kosmyki w dobrej formie. Dzięki temu unikniemy przymusu ścinania włosów jesienią.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *