Jak złagodzić bóle miesiączkowe?

Jak złagodzić bóle miesiączkowe?

Wiele kobiet każdego miesiąca musi zmagać się z bólem wywołanym krwawieniem menstruacyjnym. Taki dyskomfort towarzyszy kobiecie najczęściej w pierwszych dniach okresu. Warto znać kilka metod złagodzenia tego bólu, aby ułatwić sobie funkcjonowanie podczas tych dni.

Sprawdzone sposoby na bóle miesiączkowe

Na bolesne skurcze podbrzusza dobrze sprawdzą się ciepłe okłady, np. termoforem albo butelką z ciepłą wodą. Pamiętaj jednak, aby nie stosować tego sposobu podczas bardzo obfitych krwawień, gdyż ciepły okład może je dodatkowo spotęgować. W trakcie menstruacji warto jest pić napary o charakterze rozkurczowym takie jak herbaty z rumianku, nagietka czy mięty. Ogranicz aktywność fizyczną. Podczas miesiączki postaw na relaks i odpoczynek. Nie czekaj na mocny rozwój bólu, pamiętaj aby zawsze mieć w swojej apteczce skuteczne leki przeciwbólowe, które możesz przyjąć.

Jak złagodzić bóle miesiączkowe?
Jak złagodzić bóle miesiączkowe?

Jeśli ból podczas krwawienia towarzyszy ci przy każdej miesiączce, jest nie do zniesienia i uniemożliwia ci normalne funkcjonowanie przez te kilka dni, być może warto jest pomyśleć o antykoncepcji hormonalnej.

W tym celu udaj się do ginekologa, przedstaw swój problem, a lekarz na pewno postara się dobrać odpowiednie leczenie.

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. U mnie przyczyną bólów miesiączkowych była endometrioza i pomogła dopiero operacja w szpitalu medicover, wczesniej też wszystkiego proóbowałam ale nic nie było w stanie tego bólu złagodzić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *