Jaki kolor gąbki do sprzątania jest najlepszy

Jaki kolor gąbki do sprzątania jest najlepszy

Zawsze gdy używałam gąbki do sprzątania myślałam, że ich różna kolorystyka jest po to, aby można było odróżnić gąbki używane do poszczególnych czynności. Wiele  z nas również wybiera gąbkę w zależności od własnych preferencji kolorystycznych.

Ja osobiście nigdy nie miałam pojęcia o kolorystyce gąbek i ich przeznaczeniu. Dopiero nie dawno dowiedziałam się, że każdy kolor gąbki ma inne znaczenie.

Jak wybrać gąbkę odpowiednią do stopnia zabrudzenia?

Niebieski kolor gąbki świadczy o jej delikatności. Możemy przy jej użyciu myć więc delikatne rzeczy takie jak szklane i porcelanowe naczynia o niewielkim stopniu zabrudzenia. Unikniemy dzięki temu powstaniu rys i uszkodzeń.

Nie co mocniejsza, choć nadal przeznaczona do mycia szklanych przedmiotów jest gąbka żółta. Gąbką o średniej mocy jest ta w kolorze czerwonym, która świetnie poradzi sobie z cięższymi zabrudzeniami. Najsilniejszą gąbką jest ta o kolorze zielonym.

Jej szorstka strona świetnie radzi sobie z usuwaniem najcięższych zabrudzeń. Jednak przy używaniu jej należy być ostrożnym, ponieważ może powodować rysy i uszkodzenia na strukturze naczyń czy też powierzchni.

Mycie gąbką wymaga od nas dużego nakładu siły warto ułatwić sobie pracę wybierając odpowiedni stopień „szorstkości”. 

Jaki kolor gąbki do sprzątania jest najlepszy
Jaki kolor gąbki do sprzątania jest najlepszy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *