Przegląd atrakcji za zachodnią granicą

Przegląd atrakcji za zachodnią granicą

W te wakacje wiele osób poszukuje ciekawych destynacji na weekendowy lub urlopowy wypad – najlepiej gdzieś blisko, nie za drogo, ale też atrakcyjnie. Takim kierunkiem mogą być Niemcy, sąsiadujący z nami kraj, który ma bardzo wiele do zaoferowania. Zapraszamy na autorski przegląd unikatowych miejsc blisko naszej granicy, przygotowany przez ekspertów jednej z firm łączących polskich pracowników z niemieckimi pracodawcami. 

Zaciszne wysepki w okolicach Morza Północnego, tętniący życiem i odmiennością Berlin, Bawaria
i Saksonia bogata w baśniową architekturę z pysznym jedzeniem – oto, co na nas czeka za zachodnią granicą. Wystarczy wsiąść w pociąg, samochód lub kamper i nastawić się na zwiedzanie – gwarantujemy wyjazd pełen przygód i zapierających widoków, czas, który z pewnością pozostawi wspaniałe wspomnienia. 

Niemcy dla wielu Polaków to wciąż teren nieodkryty, nieznany, pomimo, że mieszkamy tak blisko siebie – stwierdza Jarosław Dobrowolski, koordynator w firmie Bravecare, która od wielu lat proponuje polskim kandydatom na opiekunów pracę w domach niemieckich pracodawców. Do pracy owszem – chętnie jeździmy, co możemy zaobserwować w naszej branży, ale rzadko wybieramy Niemcy na kierunek wakacyjnych wojaży. Czas to zmienić i zaplanować sobie wypad na zachód.

Drezno – najpiękniejsze miasto Niemiec 

Drezno - najpiękniejsze miasto Niemiec 
Drezno – najpiękniejsze miasto Niemiec 

Wycieczkę zaczniemy od Drezna – miasteczka położonego w Saksonii, nazywanego perłą baroku
i często określanego mianem Florencji Północy, a także miastem kultury i sztuki. Przez turystów opisywane jako najpiękniejsze miasto Niemiec, odbudowane po wojnie, zachwyca swoimi zabytkami. Na pewno powinniśmy odwiedzić pałac Zwinger, zbudowany na wzór europejskiego ideału architektury w tamtym okresie – Wersalu.

Przeczytaj także: Krótkometrażowa podróż po Europie

Choć nie jest tak duży, jak podparyski, zachwyca finezyjną architekturą charakterystyczną dla rokoko i herbami, którymi został ozdobiony. Znajduje się tam również nasz polski herb, który ma być nawiązaniem do króla Augusta II Mocnego. W Dreźnie nie możemy przegapić również wizyty w Semperoper, czyli cudownej operze, gdzie odbywa się coroczny bal. Obowiązkowym punktem zwiedzania powinna być również Galeria Drezdeńska, stanowiąca też Muzeum Państwowych Zbiorów Sztuki. To największa kolekcja malarstwa europejskiego nazywana Galerią Obrazów Starych Mistrzów. Będziemy tam podziwiać obrazy autorstwa Tycjana, czy nawet Rafaela Santi. 

Powrót do przeszłości – Rothenburg

Kierując się na południowy zachód od Drezna, dotrzemy do miasta Rothenburg ob der Tauber położonego w Bawarii niedaleko Norymbergi. To wspaniałe średniowieczne miasto przeniesie nas
w przeszłość, którą poczujemy, podziwiając mury, powstałe dla obrony przed wrogami w okresie średniowiecza. Warto odwiedzić Muzeum Miejskie, aby dowiedzieć się jak przebiegał rozwój miasta od czasów prehistorycznych, aż do momentu jego całkowitego rozkwitu. 

Miasto słynie z pięknej starówki otoczonej charakterystycznymi dla dawnych Prus budynkami, które zachowały się aż po dziś dzień w świetnej formie. Odwiedzając Rothenburg ob der Tauber musimy skosztować lokalnego przysmaku, którym jest Schneeballe w dosłownym tłumaczeniu na język polski – kula śniegowa stworzona z ciasta przypominającego polskie faworki, która serwowana jest
z różnorodnymi, słodkimi dodatkami. 

Alpejskie zamki jak z baśni

Udając się na południe, docieramy do miejsca położonego prawie na granicy z Austrią. Gmina Schwangau skrywa przed nami tajemnicę, której odkrycie ucieszy dzieci. Jest nią zapierający dech
w piersiach XIX wieczny zamek Neuschwanstein, nazywany zamkiem Disneya.  Zaraz za nim wznosi się pasmo Alp, co sprawia, że zamek wygląda jeszcze bardziej majestatycznie. Jest to najsławniejszy zamek Ludwika II i jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Niemiec.

Zobacz również: Dziecko w podróży

Zamek zachwyca również romantyczną architekturą. Ściany pokryte zostały freskami, nawiązując do nordyckich legend. Sala Tronowa emanuje przepychem i ozdobiona jest symboliką, nawiązującą do chrześcijaństwa. Wokół zamku znajdziemy wiele punktów widokowych, które pozwolą ujrzeć nam ten cud architektury z innej perspektywy w towarzystwie Alp lub pobliskiego jeziora.

Berlin pełen różnorodności

Na zakończenie naszej wycieczki udajemy się na północny wchód, gdzie po kilku godzinach podróży dotrzemy do stolicy kraju – Berlina. Największe miasto Unii Europejskiej pod względem ilości mieszkańców zachwyca różnorodnością tzw. street life. Tutaj poza skorzystaniem z uciech wspaniałych restauracji, musimy zwiedzić Wyspę Muzeów, znajdującą się na liście UNESCO w związku z kolekcjami dzieł sztuki antycznych, bizantyjskich czy nowożytnych. Po sąsiedzku warto wybrać się do katedry berlińskiej, która powala barokową architekturą. Jest ona również miejscem pochówku rodu Hohenzollernów. Alexadnerplazt to najważniejszy węzeł komunikacyjny Berlina, na którym znajduje się wieża telewizyjna z tarasem widokowym na całe miasto. Warto odwiedzić również Reichstag, czyli niemiecki parlament, w którym działy się jedne z najważniejszych wydarzeń ubiegłego wieku. Nie zapomnijmy też o East Side Gallery, która znajduje się na fragmentach muru berlińskiego, gdzie podziwiać możemy fenomenalne i najbardziej rozpoznawalne obrazy świata. Upamiętniony został tam chociażby pocałunek Breżniewa i Honeckera. 

Niemcy to wielki różnorodny kraj, który na pewno warto odkrywać! 

Bravecare to międzynarodowa firma zajmująca się profesjonalną opieką nad osobami niesamodzielnymi, chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi, oferująca usługi na najwyższym poziomie. Pośredniczy w znalezieniu w pełni legalnej i bezpiecznej pracy za granicą, starannie dobierając kompetentnych pracowników do zleceń, zapewniając językowe, psychologiczne i prawne wsparcie koordynatorów, a także oferując wynagrodzenie odpowiadające kwalifikacjom. Więcej informacji: www.bravecare.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *