Jesienny makijaż - jak powinien wyglądać?

Jesienny makijaż – jak powinien wyglądać?

Nawet jeśli na co dzień malujemy się niemalże zawsze tak samo, swój makijaż możemy zacząć dostosowywać do panujących w danym momencie pór roku.

Skoro teraz nadszedł czas jesieni, to do niej spróbujmy go dopasować.

Jesienny makijaż – co będzie modne?

Zrezygnujmy z tych wszystkich brokatowych cieni i intensywnych szminek noszonych latem i wiosną. Jaki makijaż na jesień będzie najlepszy? Klasyczny i stonowany.

Nie przesadzajmy więc z kolorami. Używajmy barw podstawowych i eleganckich. Zakochajmy się we wszystkich odcieniach brązów i beżów, które wspaniale podkreślą naszą naturalną urodę. Cienie w tych barwach wydobędą głębię naszych oczu. Jaśniejsze odcienie stosujmy na ruchomej powiece, a tymi ciemniejszymi delikatnie ją otaczajmy, koniecznie wszystko dokładnie rozcierając.

Aby cały makijaż nie wyglądał jednak zbyt smutno i monotonnie, urozmaicajmy go ciekawszym kolorem pomadek bądź szminek. Najlepiej zaprezentują się te matowe. Doskonale podkreślą kształt naszych ust i idealnie zgrają się ze stonowanymi jesiennymi stylizacjami.

Zaszalejmy jedynie z ich kolorem. Czerwień na naszych ustach ożywi całą twarz i sprawi, że będziemy prezentować się ciekawiej i oryginalniej.

Oczywiście nawet makijaż na jesień powinien skupiać się na ukrywaniu naszych mankamentów i podkreślaniu zalet naszej cery. Starajmy się z jego pomocą maskować swoje niedoskonałości i akcentować główne walory. Bawmy się malowaniem i czerpmy z tego przyjemność. Doskonałe efekty same zaczną się z czasem pojawiać.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *