SoulCollage

Kolaż duszy. Czyli o budowaniu bardziej kobiecego świata

W twojej intuicji drzemie nieograniczona moc. Sama jesteś „źródłem” wszystkich odpowiedzi, jakich kiedykolwiek szukałaś. W każdej chwili możesz sięgnąć do głębin wewnętrznej mądrości i wybrać się w podróż w uzdrawiające objęcia własnej Duszy. Wszystko, czego potrzebujesz, to zdjęcia z gazet, tektura, nożyczki i klej… Dr Karolina Barwicz, certyfikowana facylitatorka pomaga zrozumieć, na czym tak naprawdę polega SoulCollage® i czemu warto go praktykować.  

Siadamy w kręgu, połączone we wspólnym tworzeniu i dając uwagę naszym duszom uzyskujemy wglądy na podobieństwo dawnych czarownic. W bezpiecznej przestrzeni pozwalamy wypłynąć naszej wewnętrznej mądrości. Wysłuchujemy jej, zapisujemy ją i uhonorowujemy – tłumaczy Karolina Barwicz, pasjonatka życia i samoświadomości osadzonej w kobiecej energii. 

Ta niezwykła metoda rozwoju osobistego, opracowana przezpochodzącą ze Stanów Zjednoczonych Seenę B. Frost na potrzeby prowadzonych przez nią grup psychoterapeutycznych w latach osiemdziesiątych, szybko wykazała zaskakująco transformujące możliwości. SoulCollage® – po polsku „kolaż duszy’” – polega na tworzeniu intuicyjnych kart ze zdjęć i obrazów metodą kolażu oraz dialogu z nimi. Poprzez tworzenie talii kart na osobisty użytek i konsultowanie ich odnośnie pytań dotyczących naszego życia, SoulCollage® w prosty sposób pomaga nam odkryć nasze wewnętrzne zasoby i wzorce, wyrazić siebie, rozwinąć kreatywność i intuicję.

SoulCollage® pomaga wzmocnić wszystkie kobiety, bez względu na zainteresowania, przekonania czy doświadczenia życiowe, gdyż w każdej z nas tkwi cząstka bogini Creatrix ( Tej, która tworzy). Wszystkie potrafimy stworzyć małe, osobiste dzieła sztuki i używać ich do uzyskania odpowiedzi na własne życiowe pytania. Gdy zauważasz intrygujący Cię obraz w przeglądanym magazynie, wycinasz go, a potem łączysz z innymi tworząc kolaż, reprezentujący jakąś część Ciebie. Będzie on posiadał znaczenie głęboko symboliczne – podobnie jak postaci na kartach Tarota, sny, mandale… 

Do poczytania: Pewność siebie i zdrowie zamknięte w uśmiechu

Obrazy przemawiają do nas w niesamowity sposób, kontaktują nas z głębinami w nas samych, których istnienia na co dzień nie jesteśmy świadome. Wchodząc w dialog z postacią na twojej karcie rozmawiasz z częścią własnej duszy, stopniowo odkrywając zalegające w niej obszary cienia, ale także te radosne i pełne mocy; archetypy aktywne w twoim życiu, wewnętrznych sprzymierzeńców i przewodników. Praktykując SoulCollage®, dzień po dniu zaczynasz stawać się silniejsza poprzez słuchanie swojego autentycznego głosu. Z czasem przestajesz zabiegać o aprobatę z zewnątrz i zaczynasz czuć się wygodnie z tym, Kim Jesteś. Doświadczasz prawdziwej wolności – mówi Karolina Barwicz, autorka książki „Stopy aniołów. Opowieść o świcie kobiecej mocy”.

SoulCollage® powoli staje się ruchem globalnym, mającym za zadanie budować świadome społeczeństwo oparte na nowym paradygmacie wspólnoty – wspólnoty stawiającej w centrum kobiece jakości. Już ponad pięciuset specjalnie wyszkolonych facylitatorów na całym świecie pomaga tworzyć integracyjne, otwarte społeczności, w których każdy może odkrywać samego siebie w bezpieczny i kreatywny sposób. Matka SoulCollage’u® z wielką pasją wypowiadała się na temat jego roli w zmianie planetarnego paradygmatu, który, jak wielu wierzy, wydarza się na naszych oczach. Motto metody – Odkryj swoją mądrość, zmień swój świat – oznacza, że ci, którzy praktykują tę metodę, uważają ją za istotny czynnik zmiany w naszym świecie

Przeczytaj także: Niezależność (finansowa) kobiety współczesnej

Jesteśmy świadkami powrotu archetypowej kobiecej mądrości, długo niedocenianej w świecie, która jednak teraz powstaje, by zrównoważyć bohaterską, indywidualistyczną i logiczną mądrość męską. Czas na obie, a nie jedną albo drugą, jak mawiała Seena A. Frost. Gdy po raz pierwszy zetknęłam się z tą metodą, zachwycił mnie jej transformujący potencjał zarówno na poziomie osobistym jak i zbiorowym. Tak bardzo, zwłaszcza dziś w tych niezwykle wymagających czasach, potrzeba nam skutecznych a zarazem łatwo dostępnych dla każdego narzędzi przemiany świata. Wszyscy wiemy, że intuicyjna mądrość oraz empatyczne, relacyjne i łączące jakości, jakie wnoszą kobiety do społeczeństwa, są dziś potrzebne bardziej niż kiedykolwiek… Ale najpierw, same musimy się na nie przebudzić – dodaje Karolina Barwicz.

SoulCollage® wyróżnia sześć elementów, stanowiących integralną część zarówno samej metody jak i ewolucyjnej przemiany, której jesteśmy świadkami.

Są nimi: 

  • Wzajemne powiązanie wszystkich istot na tej żyjącej planecie oraz unikalność każdej z nich. 
  • Budowanie bezpiecznych wspólnot, gdzie różniący się od siebie ludzie mogą dzielić się z innymi spontaniczną mądrością, która zostanie wysłuchana. 
  • Elastyczność duszy, która pozwala, a wręcz zachęca ludzi do szanowania różnych perspektyw zarówno w nich samych jak i we wspólnotach świata. 
  • Kultywowanie kreatywności. 
  • Powracająca Kobiecość – rozwijanie i używanie empatycznych, relacyjnych energii, które zrównoważą racjonalne i zorientowane na działanie energie męskie. 
  • Pozbawiona formy, wszechobecna Jedność – doświadczana jako Miłość. 

Wśród wielu metod osobistego i duchowego rozwoju SoulCollage® bez wątpienia stanowi jedno z najbardziej kobiecych, kreatywnych narzędzi, mogących pomóc nam poznać, zaakceptować i zrozumieć samych siebie oraz znaleźć sposoby na zbalansowanie naszych osobistych i zbiorowych, wieloaspektowych, witalnych energii. Łatwiej nam będzie wówczas wnosić tę równoważącą jakość w większą historię planety. 

SoulCollage
SoulCollage

Karolina Ewa Barwicz –certyfikowana facylitatorka metody SoulCollage®, doktor filologii włoskiej, pisarka, twórczyni międzynarodowego projektu Angels Feet Project (www.angelsfeetproject.com), pasjonatka życia i samoświadomości osadzonej w kobiecej energii. Autorka książki „Stopy aniołów. Opowieść 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *