Odblaski

Konieczność używania odblasków

W dzisiejszych czasach niezwykle popularne stało się dbanie o siebie poprzez uprawianie różnego rodzaju aktywności fizycznej. Dzięki temu coraz więcej ludzi prowadzi zdrowy tryb życia, co ma szereg różnych zalet.

Dużym problemem w tym zakresie są jednak niedostatki w infrastrukturze: przy bardzo wielu ulicach brakuje chodników, ścieżek rowerowych, pobocza się dziurawe, a kierowcy jadą nie zwracając na nikogo uwagi.

Biegacze zmuszeni są do przemieszczania się poboczami lub trawnikami ponieważ po prostu nie mają innej opcji, żeby przebiec dany fragment terenu.

Kiedy bezpiecznie biegać

W czasie trwania dnia nie jest to zbytnio niebezpieczne – oczywiście kierowcy muszą uważać i hamować w odpowiednich momentach, co może być lekko uciążliwe, ale wypadki należą do zdecydowanej rzadkości.

Odblaski

Prawdziwy problem materializuje się, kiedy zachodzi słońce, a w przypadku zimy dzieje się to już około godziny szesnastej, czyli wtedy, kiedy wiele ludzi wraca z pracy i dopiero wówczas ma czas na to, aby chwilę się przebiec dla odstresowania i zdrowia.

Biegacze, przemieszczając się poboczami ulic bez chodników są naprawdę słabo widoczni – kierowcy często zauważają ich w ostatnim momencie, co może być niezwykle groźne w skutkach i powodować niebezpieczne, a może nawet śmiertelne wypadki.

Droga hamowania samochodu jest dość duża, nie wspominając już o hamowaniu w przypadku śliskiej jezdni.  To samo zresztą dotyczy zwykłych spacerowiczów.

Wszyscy piesi korzystający z dróg bez chodników w nocy powinni mieć przymocowane specjalne odblaski.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze

Rozmaite firmy, do których należy Refloactive oferują różnego rodzaju artykuły odblaskowe, które mają zapewnić ochronę pieszym i wszystkim poruszającym się po zmroku. Mogą to specjalne naklejki lub opaski lub całe plecaki, a nawet odzież.

Każdy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa jest dobry i wskazany. Przecież zdrowia i życia nie da się przeliczyć na żadne pieniądze, z tego właśnie powodu powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

Partnerem wpisu jest Refloactive

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *