Masturbacja - zalety
Seks

Masturbacja – zalety

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że masturbacja i onanizm to niezbyt łatwe tematy. Mimo tego, że żyjemy w cywilizowanym społeczeństwie, nadal całkiem duża część z nas ma ogromne opory, by mówić o tych sprawach. Nie da się jednak ukryć, że czynność ta jest jak najbardziej powszechna i dotyczy prawie każdego, niezależnie od płci oraz wieku.

Onanizm jest co prawda kojarzony głównie z dorastającymi chłopcami, którzy nie wiedzą jak pozbyć się popędu seksualnego, ale prawda jest taka, że dotyczy to również dziewczynek w tym wieku oraz osób dorosłych, także tych, które regularnie odwiedzają strony pornograficzne i nie mają partnera, z którym mogliby uprawiać seks. W tym tekście chciałbym omówić zalety masturbacji.

Po pierwsze, przyjemność. Nie da się zaprzeczyć, że masturbacja ma zapewniać przyjemność i chyba nikt nie robi tego z jakichkolwiek innych powodów; wszelakie inne pozytywne skutki są „przy okazji” i nie myślimy o nich, gdy „robimy sobie dobrze”.

Po drugie, masturbacja ułatwia zaśnięcie. Wiadomo, podczas masturbacji chcemy pozbyć się wzrastającego w nas napięcia seksualnego i gdy się go całkowicie pozbędziemy, szczególnie tuż przed spaniem, bardzo łatwo jest nam później zasnąć – nie odczuwamy bowiem wtedy popędu i nie kierujemy swoich myśli w niechcianym kierunku. Dlatego warto masturbować się przed snem.

Masturbacja - zalety

Po trzecie, jest całkowicie bezpieczna. Chodzi tutaj o rodzaj bezpieczeństwa kojarzony z bezpiecznym seksem. Sprawiamy sobie przyjemność, ale nie ma jakiegokolwiek ryzyka, że zajdziemy w ciążę czy zarazimy się jakąś paskudną chorobą, czego na pewno nikt z nas by sobie nie życzył.

Po czwarte, orgazm masturbacyjny jest taki sam, jak każdy inny. Nie ma różnicy, czy dojdziemy podczas tak zwanej ręcznej roboty, czy podczas seksu z partnerem lub partnerką. Każdy orgazm sprawia, że później łatwiej jest nam dojść i zdecydowanie lepiej potrafimy zaspokoić drugą osobę w przyszłości.


OBEJRZYJ  >>> Erotyczna bielizna dla kobiet <<<


Po czwarte, masturbacja ujędrnia skórę. To również brzmi dosyć ekscentrycznie i pozornie niemożliwie, ale taka jest prawda. Gdy się masturbujemy, nasza skóra staje się jędrniejsza. Można więc łatwo wywnioskować, że warto to robić ze względu chociażby na naszą urodę. W ten sposób możemy na przykład uniknąć wizyty u kosmetyczki.

Po piąte, możesz skupić się na sobie. Gdy robimy sobie dobrze, nie ma potrzeby, by martwić się o partnera lub partnerkę; o to, w jaki sposób ją lub jego zaspokoić i czy przypadkiem nie jesteśmy gdzieś brudni czy coś w tym rodzaju. Skupiamy się tylko i wyłącznie na sobie i swojej przyjemności.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.