Które rzęsy lepsze? Przedłużanie vs. odżywianie

Które rzęsy lepsze? Przedłużanie vs. odżywianie

Sztuczne rzęsy są wygodne, ponieważ oszczędzają czas poświęcany każdego dnia na makijaż i zawsze wyglądają dobrze. Jest to jednak rozwiązanie kosztowne i nie dla wszystkich odpowiednie. Czasami lepiej zadbać o swoje naturalne rzęsy – odpowiednia pielęgnacja to sposób na wzmocnienie i podkreślenie ich piękna.

Mamy trzy opcje do wyboru. Natychmiastowe efekty da nam przedłużanie rzęs w salonie kosmetycznym lub przyklejenie sztucznych rzęs na pasku. Jeśli wolimy poczekać, możemy sięgnąć po wsparcie, jakim są odżywki do rzęs o skoncentrowanym składzie. Obie metody mają sporo zalet, ale warto mieć też na uwadze wady.

Opcja 1. Sztuczne rzęsy na pasku

Najprostszy sposób na wyraziste i piękne spojrzenie to przyklejenie sztucznych rzęs. Gotowe paski kupimy w każdej drogerii lub zamówimy przez internet. Do wyboru jest mnóstwo wzorów i kolorów, dlatego efekt możemy dopasować do swoich aktualnych potrzeb. Warto mieć jednak na uwadze, że to rozwiązanie jednorazowe. Przy wieczornym demakijażu należy ściągnąć sztuczne rzęsy. To również rozwiązanie obciążające naturalne włoski i narażające je na uszkodzenia np. przy zrywaniu pasków przymocowanych na klej.

Opcja 2. Przedłużanie rzęs

W dłuższej perspektywie lepsze wydaje się zainwestowanie w przedłużanie rzęs. To zabieg polegający na zwiększaniu długości i objętości rzęs przez doklejenie do nich rzęs syntetycznych. Możemy skorzystać z jednej z wielu metod, które różnią się od siebie przede wszystkim ilością syntetycznych włosków, które dokleja się do jednego naturalnego – od 1 nawet do 8 sztuk. Efekty uzyskuje się natychmiastowo i utrzymują się one przez kilka tygodni.

Nie jest to jednak metoda pozbawiona wad. Niewłaściwie przeprowadzony zabieg grozi podrażnieniami lub innego rodzaju powikłaniami. Jest to metoda kosztowna, zwłaszcza że po jakimś czasie należy powtórzyć wizytę u kosmetyczki, aby uzupełnić ubytki. Warto także wiedzieć, że regularne przedłużanie nie ma dobrego wpływu na kondycję naturalnych włosków – widocznie osłabia, powoduje łamliwość i przyspiesza wypadanie.

Opcja 3. Serum do rzęs

Regularne stosowanie odżywek do rzęs to najlepsza opcja spośród tych trzech. Jej jedyną wadą jest fakt, że na efekty trzeba poczekać kilka tygodni, za to utrzymują się one bardzo długo i są całkowicie naturalne. Aplikacja odżywki nie wymaga wizyty u kosmetyczki, ponieważ precyzyjny aplikator i lekka formuła produktu ułatwia samodzielne użycie. To rozwiązanie dużo tańsze, bo ponosimy tylko koszt zakupu produktu, który nierzadko wystarcza nawet na pół roku.

Dobra odżywka do rzęs zawiera szereg składników odżywczych, które są rzęsom niezbędne do prawidłowego wzrostu. Dzięki minerałom i witaminom wzmacniają się, są bardziej elastyczne i pełne blasku, czyli po prostu wyglądają piękniej. Stosowane codziennie serum przyspiesza wzrost i hamuje nadmierne wypadanie, a także ogranicza łamliwość rzęs i ochrania je przed wieloma czynnikami szkodliwymi. To sposób nie tylko na piękne, ale również zdrowe rzęsy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *