Kilka sposobów jak radzić sobie ze swoimi emocjami…

Kilka sposobów jak radzić sobie ze swoimi emocjami…

Każda z nas ma w sobie takie dni, że górą biorą te złe emocje, za które często się wstydzimy bądź chciałybyśmy by nigdy się nie pojawiły. Jak rozpoznać złość, gniew, radość, strach? Zacznijmy od poprawnego rozpoznawania emocji, wystarczą pewne gesty by rozpoznać co dzieje się w ciele drugiego człowieka a nawet nas samych.

Brwi zmarszczone, opuszczone w dół wtedy mówimy o złości. Natomiast gdy zauważysz lekko rozchylone usta, napięte powieki, ściągnięte uniesione brwi mamy do czynienia ze strachem. Mimika twarzy i całego ciała zdradza nam dosłownie wszystko.

Ale jak sobie z tym radzić?

Blog, kick boxing, psycholog – czyli kilka pomysłów jak sobie radzić z emocjami zarówno dobrymi jak i złymi…

Radzenie sobie z emocjami to trudny temat. Generalnie każdy reaguje na nie w inny sposób, niemniej jednak ciężko znaleźć czasem ich ujście. Najgorszym sposobem jest wyładowywanie się na bliskiej Ci osobie. Wiem jednak, że tak jest najłatwiej i najszybciej ale nie tędy droga. Czasami, może to popsuć długoletnią przyjaźń, związek bądź przestraszyć Twojego nowo poznanego partnera. Pierwszym sposobem jest pisanie pamiętnika bądź prowadzenie anonimowego bloga.

Obie formy są dobre, ważne byś opisywała wszystko co Cię denerwuje, smuci, doprowadza do szału albo cieszy. Każdą emocję zakwalifikuj. Pisz o tym codziennie a gdy wejdzie Ci to w nawyk zobaczysz, że daje Ci to upust, że czekasz na każdą wolną chwile by wszystko przelać na kartkę papieru. Jeżeli to nie wystarczy spróbuj sztuki walki, jaką jest kick boxing. To tylko tak strasznie brzmi ale daje spory upust przede wszystkim tym złym emocjom. Polega ona na tym, że dostajesz rękawice bokserskie i worek i uderzasz tak długo ile masz sił w rękach. Możesz krzyczeć, kopać robić co chcesz byle byś się wyładowała. Ponadto uczysz się uderzeń, różnych technik kopania – co przyda Ci się w razie jakiekolwiek ataku na Ciebie. Kobiety powinny umieć się bronić.

Jeżeli nie masz czasu ani na pisanie ani na porty walki może warto skorzystać z porady psychologa. Możemy udać się do niego prywatnie, w ten sposób mamy pewność, że nikt się o tym nie dowie. Wizyta u specjalisty to nie akt upadku bądź porażka to odwaga. W mentalności Polaków utarło się stwierdzenie, że osoba korzystająca z pomocy psychologa jest słaba i bezużyteczna. To nieprawda. Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy – zrób to. Oznacza to, że chcesz wrócić na ta dobrą drogę pomimo wielu upadków.

Panowanie nad emocjami nie jest proste, znajdź swój sposób na okiełznanie swoich wewnętrznych demonów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *