Kupiliśmy pralko-suszarkę i to był strzał w ....

Kupiliśmy pralko-suszarkę i to był strzał w ….

Mając w domu małego, biegającego szkraba, nawet największe mieszkanie z czasem zacznie robić się coraz mniejsze. Wyszliśmy z założenia, że trzeba eliminować zbędne rzeczy z mieszkania i w pierwszej kolejności wybór padł na „druciaka”, który zajmuje sporo miejsca. A co ważniejsze bardzo często nie był wcale chowany. No coż dziecko się często brudzi i zmiana koszulek i spodni możliwa jest nawet kilka razy w ciągu dnia.

Czy pralko-suszarka jest sprzętem idealnym?

Jeszcze kilka lat temu podczas urządzania mieszkania mieliśmy ten sam dylemat, jednak wtedy technologia nie była tak bardzo rozwinięta jak teraz i faktycznie pralko-suszarka to był tylko gadżet. Opinie o tych urządzeniach nie były zachwycające… tak więc wtedy skończyło się na pralce.

Jednak kilka godzin szukania w Internecie, dziesiątki, a może setki przeczytanych komentarzy i zdecydowaliśmy … KUPUJEMY. No dobrze, ale jaki sprzęt kupić? I znowu wertowanie opinii i komentarzy w popularnych sklepach ze sprzętem AGD i wybór padł na Pralko-suszarke LG F2DV5S8S0. Po 3 miesiącach używania możemy stwierdzić, że był to strzał w 10. Sprzęt jest rewelacyjny i nie jest prawdą to co można przeczytać na innych stronach  – „urządzenia nie dają rady”.

Oczywiście za jakiś czas damy Wam znać, jak bardzo wzrosły rachunki za prąd, ale wiadomo trzeba się z tym liczyć.

Pralko-suszarka LG F2DV5S8S0 – specyfikacja

Pralka posiada następujące programy prania:

 • antyalergiczny (parowy),
 • bawełna
 • cichy,
 • delikatny,
 • dziecięcy (parowy),
 • mieszane,
 • syntetyki,
 • szybki 14 min,
 • TurboWash 59,
 • wełna

Programy suszenia

 • do prasowania,
 • eco,
 • niska temperatura,
 • normalne

Funkcje dodatkowe

 • dodatkowe płukanie
 • czyszczenie bębna
Programy prania i suszenia LG F2DV5S8S0
Programy prania i suszenia LG F2DV5S8S0

Oprócz tego jest też „własny program„, pod który możemy podpiąć dowolny inny program prania dostępny w ogromnej bazie programów. Robimy to przez specjalnie przygotowaną aplikację. Warto w tym miejscu również wspomnieć, że sterować pralką możemy z poziomu aplikacji – możemy uruchomić pranie zdalnie.

Czytając specyfikację dowiadujemy się o nowoczesnych funkcjach np. AI DD, która ma wykrywać nie tylko ciężar prania, ale i rodzaj materiału dostosowując ruch prania. Czy to działa – ciężko powiedzieć, ale pralka faktycznie pierze i suszy bardzo dobrze. Przy wybraniu odpowiedniego programu możemy mieć uprane i wysuszone rzeczy w około 3 godziny.

Pralka ma specyficzne, duże drzwiczki, więc wygląda „kosmicznie” co również jest zachętą dla malucha, aby sam tam wkładał brudne ubranka.

Drzwiczki ze szkła hartowanego LG F2DV5S8S0
Drzwiczki ze szkła hartowanego LG F2DV5S8S0

Mimo, że pralka ma spory załadunek – 8kg prania i 5kg suszenia to ma niewielkie wymiary. Jest bardzo płytka, więc z pewnością zmieści się w niewielkiej łazience i nie musicie zagracać sobie łazienki dwoma oddzielnymi urządzeniami – pralką i suszarką.

Obsługa pralki LG

Obsługa pralki jest bardzo prosta i instrukcja przydaje się jedynie, aby poznać zalecany załadunek i czas prania. Mamy do wyboru programy prania, suszenia albo programy łączone. Po wielu testach uważam, że najlepiej jest wybrać najpierw program prania, jak się skończy, to wyjąć ubrania nie nadające się do suszenia i włączyć osobno program suszenia.

Mamy tutaj do wyboru program standardowy, eco, niska temperatura i do prasowania. Najcześciej używamy programu suszenia w niskiej temperaturze, wtedy ubrania niskiej jakości nie skurczą się podczas suszenia. No właśnie skoro już jesteśmy przy tym temacie to faktycznie w przypadku suszenia ubrań, które się do tego nie nadają potrafią się skurczyć – więc uważajcie. Jak włączacie suszenie, to najlepiej aby były w środku podobne rzeczy, bo jak koszulka zaplącze się Wam w ręcznik czy pościel to faktycznie może być wilgotna.

Pranie możecie również zaplanować na zaś, albo uruchomić je zdalnie przy pomocy aplikacji.

Obsługa pralki LG aplikacją na telefon
Obsługa pralki LG aplikacją na telefon

Czy warto kupić pralko- suszarkę?

Nie czytajcie starych opinii dostępnych w internecie, które mówią, że zakup urządzenia 2w1 jest złym wyborem. Kupno pralko-suszarki to super pomysł, co prawda koszt zakupu to ok. 2500 PLN, ale dzięki temu pozbywacie się „druciaka”, a i myślę odpadnie Wam również prasowanie koszulek i ubrań maluszka. My pralkę kupiliśmy w OleOle bo było najtaniej, ale szukajcie promocji, bo może trafi Wam się coś tańszego -> LINK

Wystarczy, od razu po suszeniu wygładzić koszulkę ręką, aby ją wyprostować i pozbędziecie się zagnieceń.

Liczcie się oczywiście ze wzrostem kosztów użytkowania – woda i prąd, ale czy nie warto poświęcić więcej czasu dziecku, zamiast stać przy desce do prasowania? Warto…

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *