Malowanie akwarelami dla początkujących

Malowanie akwarelami dla początkujących

Malowanie akwarelami. Dla niektórych tylko zabawa, dla innych hobby, a wręcz sposób na życie. Jeśli zastanawiasz się, czy  może być to hobby także dla Ciebie, to podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i od czego zacząć.

Akwarele – dla małych i tych nieco większych

Zapewne pamiętasz malowanie tymi wodnymi farbkami jeszcze z czasów szkoły, a nawet przedszkola. Wiesz więc, jak dobrze mogą się bawić dzieci, kiedy do dyspozycji dostaną pudełko kolorowych farb, pędzelki, papier i odrobinę wody. Technika malowania akwarelami wydawać by się mogła dość prosta i odpowiednia dla dzieci. Jest w tym wiele prawdy, a dodatkowo farby wodne są idealne dla małych rączek – nietoksyczne i banalnie proste do zmycia. Jednak przy odrobinie samozaparcia oraz chęci, akwarelami można wyczarować prawdziwe cuda. Jeśli więc zdecydowałaś się spróbować, do wspólnej zabawy zaproś też swoje dzieci.

Malowanie akwarelami dla początkujących
Malowanie akwarelami dla początkujących

Malowanie akwarelami – od czego zacząć?

Do rozpoczęcia przygody z tą techniką malarską potrzeba jedynie papieru, pędzli oraz farb. Nie muszą być one profesjonalnej jakości, ale nie powinny to być też pierwsze lepsze produkty. Lepiej będzie poszukać ich w sklepie plastycznym niż w zwykłym markecie. Ważne, by wybrać dobry papier, najlepiej dedykowany do akwareli. Próby malowania na kartkach zwykłego bloku mogą skończyć się niepowodzeniem i zniechęceniem. Jeśli obawiasz się pierwszych kroków, poszukaj dostępnych w sieci poradników i filmowych tutoriali. Malowanie akwarelami naprawdę jest proste!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *