Rude włosy - komu pasują i jak o nie dbać?

Rude włosy – komu pasują i jak o nie dbać?

Marzą Ci się rude włosy? Życiowe zmiany często popychają nas do zmiany koloru. Jeśli myślisz o ognistych czerwieniach lub subtelnych odcieniach jesiennych liści, musisz pamiętać, że rudy to jeden z najtrudniejszych do uzyskania i utrzymania kolorów. Dlaczego tak się dzieje?

Rude włosy – dla kogo się sprawdzą?

Prawdopodobnie każda z nas marzyła kiedyś o ognistej burzy włosów jak z obrazu Podkowińskiego. Ten kolor energetyzuje, dodaje odwagi i pewności siebie. Sprawia, że wyróżniamy się z tłumu. Niestety to nie kolor dla wszystkich. Nie pasuje tym z nas, które mają problemy z cerą. Podkreśla niedoskonałości, uwydatnia zaczerwienienia, przebarwienia czy pękające naczynka. Źle wygląda również u posiadaczek ciemnej karnacji.

Rude włosy - komu pasują i jak o nie dbać?

Pielęgnacja rudych włosów – jak dłużej cieszyć się kolorem?

Czerwone, mahoniowe i miedziane odcienie wypłukują się z naszych włosów znacznie szybciej niż inne. Żeby temu zapobiec i na długo utrzymać ich intensywną barwę najlepiej sięgać po specjalne kosmetyki. Do codziennej pielęgnacji wybieraj więc preparaty dedykowane do włosów farbowanych. Pomogą one w utrzymaniu pigmentu we wnętrzu włosa, ustabilizują pH oraz zapobiegną szybkiemu płowieniu koloru. Spróbuj też masek koloryzujących. Zawierają one w swoim składzie cząsteczki koloru, które podczas aplikacji wnikają w strukturę włosów i odświeżają rudy odcień.

Na koniec warto też wspomnieć, że rude włosy nie przepadają za chlorowaną wodą oraz silną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. W upalne lato warto więc urozmaicić swój strój modnym kapeluszem lub elegancką chustą.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *