Maseczka z kukurydzy

Maseczka z kukurydzy

Pielęgnacja twarzy jest niesamowicie ważna. Istnieje wiele maseczek, które nie tylko odżywią skórę, ale również ją oczyszczą i rozjaśnią. Kukurydza jest skarbnicą białek oraz tłuszczów. Składniki te doskonale wpływają na skórę.

Przeczytaj również: Pielęgnacja męskiej twarzy

Jak przygotować maseczkę z kukurydzy?

Kukurydzę można nie tylko jeść, ale również użyć jako maseczkę do twarzy. Sposób przygotowania jest banalnie prosty. Na początku należy utrzeć na gładką masę ziarna kukurydzy. Kolejnym krokiem jest odsączenie soków z powstałej mazi. Maseczka jest gotowa po dosłownie kilku chwilach. Trzeba nałożyć ją na oczyszczoną wcześniej skórę. Warto pozostawić ją na co najmniej dwadzieścia minut. Kiedy całkowicie wyschnie, można ją zmyć letnią wodą.

Maseczka z kukurydzy
Maseczka z kukurydzy

Maseczka z kukurydzy – na co działa?

Jak widać, przygotowanie maseczki z kukurydzy jest banalnie proste. Wpływa ona pozytywnie na skórę, która jest zanieczyszczona. Osoby, które zmagają się z trądzikiem, wągrami oraz porami powinny stosować ją przynajmniej raz w tygodniu.

Warto wiedzieć: Serum z witaminą C – które wybrać?

Maseczkę można stosować również jako peeling, aczkolwiek wtedy trzeba dodać do mazi odrobinę cukru. Działa on odżywczo i pozostawia skórę gładką.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *