włosy olejowanie włosów pielęgnacja włosów wypadanie włosów zagęszczanie włosów wypadanie włosów przyczyny na porost włosów wypadające włosy olej kokosowy na włosy olejek do włosów preparaty na porost włosów porost włosów szampon na porost włosów co na wypadanie włosów jak dbać o włosy przeszczep włosów przyczyny wypadania włosów na wypadanie włosów wzmocnienie włosów łysienie szampon przeciw wypadaniu włosów preparaty na wypadanie włosów szampon do włosów odżywka do włosów szampon na wypadanie włosów krótkie włosy łysienie plackowate naturalne kosmetyki do włosów łupież olej lniany na włosy długie włosy przetłuszczające się włosy płukanka do włosów wszystko do włosów co na wypadające włosy olej rycynowy na włosy szampon maska do włosów sposoby na wypadanie włosów jedwab do włosów łysienie androgenowe kosmetyki do włosów szampon do włosów blond maska na włosy szampon do włosów kręconych jak wzmocnić włosy sposób na wypadające włosy wypadajace wlosy włosy wypadają coś na wypadanie włosów piękne włosy serum do włosów włosy kręcone tabletki na wypadanie włosów na wypadające włosy włosy pielęgnacja kosmetyki do włosów kręconych kosmetyki do wlosow środki na porost włosów sposoby na porost włosów dobre odżywki do włosów na wzmocnienie włosów szampon wypadanie włosów przeciw wypadaniu włosów szampon do włosów rozjaśnianych wypadanie włosów szampon wypadanie włosów u mężczyzn tłuste włosy kręcone włosy

Olejowanie włosów a farbowanie. Jak dbać o włosy po koloryzacji?

Wokół tego, czy farbowane włosy można olejować, narosło wiele mitów. Pewnie wiele osób chciałoby się wreszcie dowiedzieć, czy pasma po koloryzacji lubią się z olejkami. Wbrew pozorom to dość dobrana para!

Pozornie włosy po farbowaniu są gładsze, pełniejsze blasku i bardziej miękkie. W rzeczywistości trzeba poświęcać im trochę więcej czasu w codziennej pielęgnacji, ponieważ trudno jest o ich prawidłowy poziom nawilżenia, mają tendencję do rozdwajania się i łamliwości, bardzo szybko matowieją i tracą naturalny blask, a także częściej wypadają ze względu na słabe cebulki.

Pielęgnacja włosów farbowanych powinna być jednocześnie intensywna i delikatna. Właśnie dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest olejowanie włosów, ponieważ olejki są naturalne, bezpieczne i dopasowane do naszych potrzeb. Jak dbać o włosy po koloryzacji za pomocą olejków?

Olejowanie włosów przed farbowaniem

Jeśli planujemy koloryzację z wyprzedzeniem, warto świadomie sięgnąć po olejki do włosów. Stosowane regularnie skutecznie wzmocnią włosy i ochronią je przed uszkodzeniami. W ten prosty sposób możemy przygotować włosy na obciążenie, jakim jest dla nich farbowanie włosów. Jak wcześnie zacząć olejowanie włosów przed farbowaniem? Najlepiej stosować olejki cały czas, a warto wprowadzić je minimum miesiąc przed zabiegiem koloryzacji.

Dość popularne w ostatnim czasie jest farbowanie włosów na olej. To ekspresowa wersja wzmocnienia włosów i zapewnienia włosom ochrony. Na 2-3 godziny przed koloryzacją pokrywa się włosy minimalną ilością olejku. Oszczędność jest wskazana, ponieważ skapujący z włosów olej utrudnia farbowanie. Olejowanie ma przecież tylko sprawić, że włosy po farbowaniu nie będą tak przesuszone, skóra głowy nie podrażni się i zmniejszy się utrata włosów.

Olejowanie włosów zaraz po farbowaniu

Fanki olejowania włosów wcale nie muszą z niego rezygnować po farbowaniu włosów. Koloryzacja nie jest żadną przeszkodą. Warto jednak wstrzymać się z olejowaniem na ok. tydzień po zmianie odcienia włosów. Dlaczego? Olejki mogą zarówno przedłużać trwałość koloru, jak i ją skracać. Zwłaszcza te wnikające, które po prostu wnikają do wnętrza włosa, wypychając barwnik.

Olejowanie włosów po farbowaniu

Trzeba unikać olejków, które mogą się przyczyniać do szybszego płowienia koloru np. olej kokosowy, olej kakaowy lub olej palmowy. Włosy po koloryzacji niekoniecznie dobrze czują się po nałożeniu maseł, ponieważ ich struktura jest osłabiona i potrzebują olejków o większych cząsteczkach, które uszczelnią włosy i zapobiegną wypłukiwaniu się koloru. Idealne w tym przypadku okazują się olejki do włosów wysokoporowatych, które przy regularnym stosowaniu:

  • wzmacniają delikatną strukturę,
  • przedłużają trwałość koloru,
  • zapewniają dodatkową ochronę,
  • zapobiegają rozchylaniu się łusek.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. A pewnie, że można, a nawet trzeba! Są nawet specjalne farby, np. cameleo omega z serum z olejków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *