Poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia – przydatny gadżet dla karmiących mam

Ostatnimi czasy bardzo głośnym echem odbiła się kampania reklamowa na temat karmienia piersią w miejscach publicznych. Karmienie piersią jest niezwykle ważne.

Mleko oprócz spełnienia funkcji bycia pierwszym pokarmem dla dziecka dostarcza niezwykle ważne na początku życia wartości odżywcze takie jak białka, witaminy, tłuszcze. Jest to najlepiej zbilansowane źródło pożywienia. Chroni malucha przed infekcjami oraz wzmacia naturalną odporność dziecka.

Akcesoria do karmienia przegląd:

Na rynku dostęopnych jest wiele akcesorii do karmienia dla matek. Najpopularniejsze gadżety do karmienia to:

 • biustonosze do karmienia,
 • koszulki do karmienia,
 • jednorazowe lub wielorazowe wkładki do karmienia,
 • poduszki lub rogale do karmienia,
 • maść na brodawki do uśmierzania bólu,
 • osłony formujące w przypadku wklęsłych lub płaskich brodawek, 
 • nakładki na brodawki,
 • laktatory,
 • torebki na odciągnięty pokarm,
 • aplikacje dla mam karmiących,
 • książki i poradniki dla matek karmiących.

Wiele młodych matek nie mając jeszcze doświadczenia zastanawia się jak karmić piersią. Karmienie piersią powinno być efektywne.

Poduszka do karmienia – jak karmić?

Na początku należy obmyć piersi tak, aby oczyścić je z zanieczyszczeń w szczególności gdy mama używa preapratu łagodzącego podrażnienia spowodowane karmieniem. Ważne jest prawidłowe przystawienie dziecka do piersi tak aby chwytało całą brodawkę.

Przeczytaj również: Jaki laktator wybrać?

Przystawianie dziecka do połowy brodawki to najczęściej popełniany błąd. Aby ułatwić sobie wykonanie tego zadania wiele młodych matek wybiera do pomocy rogal do karmienia piersią, które oprócz zapewnienia matce prawidłowej postawy, poprawiają komfort dziecku. Jest to neizwykle ważne szczególnie, że kręgosłup matki jest obciążony dźwiganiem dziecka. 

Poduszka do karmienia
Poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia – jaką wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów wspierającch karmienie. Poduszka do karmienia powinan spełniać określone normy. Przy wyborze zwróćmy uwagę na jakość materiału z jakiego jest wykonana.

Poduszka do karmienia powinna spełniać wymogi Dyrektywy 93/42/EWG. Jest to dyrektywa mówiąca o spełnianiu wymogów medycznych. Jest to niezwykle ważne wszak poduszka będzie miała kontakt bezpośrednio z naszym maluszkiem. Nie narażajmy dzieci  na kontakt z potencjalnie toksycznymi materiałami – kupując tańsze i gorsze jakości produkty. Poduszka powinna mieć ergonomiczny kształt gwarantujący wygodę i komfort matce i dziecku. Wypełnienie poduszki to granulat zapewniający sprężystość. 

Polecany i spełniający wymogi modelw rozsądnej cenie to MOTHERHOOD FASOLKA PODUSZKA ROGAL DO KARMIENIA, POLECAMY!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *