Mata interaktywna dla dzieci
Dziecko

Mata interaktywna dla dzieci

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko już od pierwszych miesięcy życia rozwijało się prawidłowo. Dla swoich pociech wybieramy różnorakie zabawki bardzo często nie zdając sobie sprawy z wpływu na ich rozwój. Warto więc zadbać o jakość kupowanego produktu.

Obecnie bardzo wspiera się produkty polskie. Pod uwagę należy wziąć materiał z jakiego wykonany jest produkt, jakość, wytrzymałość, zgodność z normami, oraz bezpieczeństwo na przykład zabepieczenie przed zakrztuszeniem się małymi elementami. 

Czym jest mata interaktywna?

Jedną z wielu zabawek dostęnych na rynku jest mata interaktywna. Choć teoretycznie jest przeznaczona dla maluszków już od pierwszego dnia życia to wiele dzieci interesuje się nią w dużo późniejszym okresie. Stanowczo jest to jedna z najchętniej wybieranych i kupowanych zabawek przez rodziców.

Bardzo dobrze też sprawdza się na prezent. Maluch w zależności od swojego wieku stopniowo odkrywa zalety zabawki. Można na niej układać nawet kilkutygodniowe maluszki.

Przeczytaj również: Najlepsze zabawy dla dzieci na gorące dni

Mata interaktywna dla dziecka powinna być bardzo kolorowa im więcej kolorów na macie tym bardziej przyciąga ona uwagę dziecka. Warto też zwrócić uwagę na fakturę materiału z jakiego jest ona wykonana. Polecany materiał to różnorodna struktura, faktura czy nierówności.

Dużym plusem maty jest zamontowany na niej rzep dzięki czemu na różnych etapach rozwoju możemy montować do niej coraz to inne zabawki. Oczywiście co najważniejsze przy każdym dziecku to czystość. Mata powinna być zmywalna.

Mata interaktywna dla dzieci
Mata interaktywna dla dzieci

Mata dla dzieci to przede wszystkm rozwój. Im więcej elementów, tym lepiej. Dziecko uczy się chwytać rączkami różne zabawki wspomaga przy tym czucie, giętkość paluszków i chwytność. Uczy się rozpoznawać różńe materiały. Ćwiczy wzrok dzięki wielokolorowości i barwie materiału. Jedną z najchętniej montowanych zabawek jest grzechotka, lustereczko, szeleszczący miś, wałek wkładany pod paszki tak aby dziecko mogło leżeć na brzuszku. Bardzo fajnym elementem tej zabawki są elementy grające. Dziecko może ćwiczyć słuch, czy rozpoznawanie dźwięków.  

Przeczytaj także: Lego creator – kreatywna zabawka dla dzieci

Gdy nasz maluszek podrośnie mata to świetne miejsce do zabawy, może posłużyc również jako kocyk, który z powodzeniem można rozłożyć na trawie podczas pikniku. Mata rozkłada się, aż w trzech kombinacjach. 

Mata interaktywna gdzie kupić?

Mata interaktywna dla noworodka to świetny sposób na zapewnienie zajęcia zabawą maluszkowi,a  wtedy rodzic ma dla siebie chwilę czasu, aby odpocząć. Przeglądając oferty na allegro trafiłam na świetny model maty interaktywnej. Na allegro znajdziecie również więcej ciekawych ofert – są maty edukacyjne dla starszych i młodszych dzieci, oraz maty do zabawy.

Mata interaktywna dla dzieci
Mata interaktywna dla dzieci z Allegro
Mata interaktywna dla dzieci z Allegro

Pamiętajmy, że warto dbać o rozwój dziecka już od pierwszych dni. Zainwestujmy pieniądze – na pewno warto. Gdy jednak nie jesteśmy w stanie kupić maty to możemy zasugerować najbliższym kupienie jej na prezent.

Mata interaktywna dla niemowląt to numer jeden na liście top prezentów na baby shower.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments