Przemysław Piotrowski najpopularniejszym pisarzem w Polsce

Przemysław Piotrowski najpopularniejszym pisarzem w Polsce

Zdaniem czytelników Przemysław Piotrowski jest w Polsce popularniejszym pisarzem od Stephena Kinga, Remigiusza Mroza czy Wojciecha Chmielarza. Jego kryminał „Zaraza” został uznany „Książką Roku 2021” w 7. edycji największego polskiego i prestiżowego plebiscytu lubimyczytać.pl.

„Zaraza” Przemysława Piotrowskiego to czwarty tom bestsellerowej serii kryminalnej z bezkompromisowym i genialnym inspektorem Igorem Brudnym, który rozwiązuje sprawy kryminalne, wydawało by się, nie do rozwiązania. Według czytelników lubimyczytać.pl jest to najciekawszy bohater i najbardziej wciągająca „Książka Roku 2021” w kategorii „Kryminał, sensacja/thriller”. Przemysław Piotrowski wygrał w tej konkurencji z najpopularniejszymi i najpoczytniejszymi pisarzami polskimi i zagranicznymi. Oprócz jego „Zarazy” nominowane były: „Billy Summers” Stephena Kinga, „Wybaczam ci” Remigiusza Mroza, „Wilkołak” Wojciecha Chmielarza, „Dziennik śmierci” Chrisa Cartera, „Mroczne sekrety” Marcela Mossa, „Nabór” Vincenta V. Severskiego, „Schronisko” Sama Lloyda, „Terapeutka” B.A. Paris i „Zmora” Roberta Małeckiego.

Przemysław Piotrowski najpopularniejszym pisarzem w Polsce
Książka – Zaraza

Ta nagroda to dla mnie ogromne zaskoczenie. Konkurencja była niesamowita, więc sama nominacja do wąskiego grona TOP10 to już wielkie wyróżnienie. O triumfie danej książki decydują Czytelnicy i Czytelniczki, więc tym większa radość, że na wygraną nie do końca miała wpływ popularność danego autora czy autorki. Pokonać Remigiusza Mroza zakrawa o cud, a przecież wśród nominowanych byli też tacy twórcy, jak legendarny Stephen King, sprzedająca ogromne ilości thrillerów B.A. Paris, czy nasz mistrz powieści szpiegowskiej Vincent Severski. Wciąż trochę nie dowierzam i mam nadzieję, że ta nagroda przekona do mojej skromnej osoby tych jeszcze nie do końca zdecydowanych, a seria z komisarzem Igorem Brudnym zagości również na ich półkach. Na koniec chciałbym bardzo podziękować mojemu Wydawcy Czarnej Owcy, portalowi lubimyczytać.pl, rodzinie i przyjaciołom oraz oczywiście wszystkim Wam drodzy Czytelnicy i Czytelniczki za każdy oddany głos na Zarazę. To dla mnie ogromna nobilitacja i potężny impuls do dalszego pisania mówi powieściopisarz Przemysław Piotrowski.

Do tej pory nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazały się cztery tomy sagi o Igorze Brudnym: „Piętno”, „Sfora”, „Cherub” i „Zaraza”. 29 czerwca br. ukaże się piąty tom pt. „Bagno”. Przemysław Piotrowski jest także autorem thrillera historycznego „Kod Himmlera” (2015), „Droga do piekła” (2016), dwóch powieści z cyklu „Radykalni”: „Terror” (2017) i „Rebelia” (2018) oraz thrillera psychologicznego „Matnia” (2021). Wszystkie jego książki sprzedały się w ilości 150.000 sztuk.

Plebiscyt lubimyczytać.pl to jeden z najważniejszych konkursów w branży wydawniczej. W tegorocznej,  siódmej edycji internauci głosowali na Książki Roku w 15 kategoriach. Były nominowane 145 tytuły z 60 wydawnictw, napisane przez 60 autorów polskich i 97 zagranicznych. Tegoroczną nowością jest kategoria Debiut Roku, której zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. Wśród najpopularniejszych pisarzy, którzy otrzymali najwyższe oceny książek od internautów w poprzednich latach, są m.in.: Natalia de Barbaro, Jakub Żulczyk, Kazuo Ishiguro, Stephen King, Remigiusz Mróz, Wojciech Chmielarz, Magdalena Grzebałkowska, Haruki Murakami, Barack Obama, Magda Łucyan, David Attenborough czy J.K. Rowling.

Przemysław Piotrowski (ur. 1982) – znany polski dziennikarz związany z tematyką sportową i śledczą, pisarz, autor bestsellerowych powieści kryminalnych. Zadebiutował głośnym thrillerem historycznym „Kod Himmlera” (2015). W 2020 roku wydał nakładem wydawnictwa Czarna Owca bestsellerową serię kryminalną, której bohaterem jest inspektor Igor Brudny. W jej skład wchodzą części: „Piętno”, „Sfora”, „Cherub” i „Zaraza”. 29 czerwca br. ukaże się piąty tom pt. „Bagno”. W 2021 roku wyszły dwie inne powieści pisarza: sensacyjna „Krew z krwi” i thriller psychologiczny „Matnia”. Studiował w Hiszpanii i USA, mówi po hiszpańsku i angielsku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *