Serum z witaminą C - które wybrać?

Serum z witaminą C – które wybrać?

Witaminę C znajdziemy w składzie wielu kosmetyków, na przykład kremów, maseczek i peelingów. Często jest jej jednak zbyt mało, w związku z czym nie przynosi pożądanych efektów. Jeżeli pragniesz pozbyć się przebarwień, wygładzić zmarszczki, zwiększyć napięcie skóry i sprawić, że będzie ona odpowiednio nawilżona – podpowiadamy jaki produkt pielęgnacyjny wybrać.

Jakie serum należy wybrać?

Z pewnością nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto. Niestety w przypadku kosmetyków z witaminą C, to częsta przypadłość. Wiele produktów posiada bardzo nikłe stężenie kwasu askorbinowego, przez co nie zawsze jest skuteczne, szczególnie w przypadku zmarszczek czy przebarwień.

Serum z kwasem L-askorbinowym w składzie oznaczanym jako Ascorbic Acid. Jest to najczęściej stosowana forma witaminy C w kosmetykach. W wysokich stężeniach – powyżej 20% składnik ten ma działanie złuszczające, dlatego świetnie sprawdzi się u osób z mocnymi przebarwieniami.

Przeczytaj także: Moje patenty URODOWE

Serum z witaminą C w formie olejku (Tetrahexyldecyl Ascorbate) nie wywołuje podrażnień i nadaje się do każdego rodzaju cery. Wybranie produktu o stężeniu od 3 do 10 % z pewnością przyniesie upragnione efekty, jednak czas oczekiwania będzie dłuższy, niż w przypadku wcześniej wspomnianego serum z kwasem L-askorbinowym. Świetnie sprawdzi się u osób z trądzikiem.

Serum z etylowanym kwasem askorbinowym (Ethyl Ascorbic Acid), to najbardziej stabilna forma witaminy C. Znajduje się na wyższej półce cenowej, jednak idzie to w parze z długim czasem zachowania jej cennych właściwości. Produktu można używać od sześciu miesięcy, nawet do roku.

Warto wiedzieć: Modne baleriny na lato

Po aplikacji serum o wysokim stężeniu, odczuwalne jest często delikatne mrowienie. Efekty można zobaczyć już po miesiącu regularnego stosowania, ciesząc się jednocześnie rozjaśnieniem nieestetycznych  przebarwień i spłyceniem zmarszczek.


Opakowanie produktu

Jak się okazuje, nie tylko to, co znajduje się w środku ma znaczenie, ale również opakowanie produktu. Buteleczka powinna być skonstruowana w ten sposób, aby jej zawartość nie miała styczności z powietrzem – warto więc wybrać pojemniki z pompką (airless).

Witamina C łatwo ulatnia się pod wpływem światła, tracąc jednocześnie swoje cenne właściwości. Przy wyborze produktu, zwróć uwagę na to, aby opakowanie nie było przezroczyste.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *