Spódnica ołówkowa

Spódnica ołówkowa

Spódnica – nieodłączna część garderoby damskiej. 30 października, co roku obchodzony jest Światowy Dzień Spódnicy. Aby zyskać światowe poważani,e spódnica musiała przejść długą drogę. Od wersji noszonej tylko przez mężczyzn w najodleglejszych czasach po spódnicę ołówkową, symbol kobiecości.

Tak naprawdę w świadomości masowej spódnica zafunkcjonowała dopiero na początku XX wieku. Wcześniej, dla kobiety podstawową garderobą była długa suknia, która również przechodziła wiele przeobrażeń. Ale spódnica, jako niezależna część garderoby pojawiła się wraz z sufrażystkami.

Odrzucenie gorsetów, pantalonów i halek wyodrębniły spódnicę jako niezależną część garderoby o zwiększonej funkcjonalności.

Pracujące ciężko kobiety musiały mieć więcej swobody choćby w codziennej dbałości o higienę.

Gdy kobiety zyskiwały coraz więcej wolności i swobód, mogły już jeździć na rowerze, grać w tenisa, jeździć po męsku na koniach, jednym z głównych problemów odzieżowych stała się długość spódnicy. Zatem powoli ulegała ona skróceniu i przechodziła metamorfozę fasonu aż do lat 40. gdy pojawiła się seksowna, bardzo kobieca spódnica ołówkowa. W latach 50. spódnicę ołówkową na szeroką skalę wylansowała Merlin Monroe. Jej wspaniała sylwetka, bose stopy uczyniły z tego kroju absolutny szlagier, do dzisiaj.

Spódnica ołówkowa należy do stylu eleganckiego, ponadczasowego. Jej wszystkie atuty widoczne są dopiero przy określone długości spódnicy, czyli midi ,średniej długości do kolan.

Aktualny sezon wiosna/lato 2017 powraca do niej z nową siłą. W tym sezonie kobieta musi być seksowna, wiotka, uwodzicielska. Spódnica ołówkowa zapewnia wszystko to w jednym. To jedna z najbardziej seksownych części ubrania, akcentuje biodra i pośladki, wspaniale eksponuje łydki i kostki. Wymaga wręcz odpowiednich butów. Koniecznie na wysokim obcasie, klasycznie na wąskim , ale jeżeli but utrzymuje cały czas efekt smukłych nóg obcas może być wygodniejszy.

Spódnica ołówkowa jest podstawowym elementem stroju biznesowego, biurowego lub wieczorowego. Dlatego też góra stroju powinna zachować tę samą elegancję.

Świetnie do niej komponują się wszelkie delikatne bluzki koszulowe, lekkie i powiewne, ważne aby nie zachwiać proporcjami ciała i wyeksponować formę ołówkowej spódnicy.

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *