Stylizacja paznokci domowymi sposobami

Stylizacja paznokci domowymi sposobami

Mówi się, że zadbane dłonie są wizytówką człowieka, dlatego nie bez powodu tyle uwagi poświęcamy swoim dłoniom i ich wyglądzie. W artykule pokażemy w jaki sposób możemy upiększyć swoje paznokcie w domowych warunkach.

Jak przygotować się do zabiegu w warunkach domowych?

W pierwszej kolejności należy zainwestować w podstawowy zestaw do stylizacji paznokci. Cenowo takie rozwiązanie wygląda zdecydowanie korzystniej od regularnych wizyt u kosmetyczki. Cena takiego zestawu jest podobna do jednej wizyty w salonie manicure. Jednak nie jest to takie oczywiste z tego względu, iż dobrze zrobiona stylizacja wymaga praktyki. Jeśli mamy jednak w sobie dużo chęci do nauki i czujemy się w tym dobrze, to nic nie stoi na przeszkodzie jak spróbować swoich sił w tym fachu. Przed zabiegiem warto zmyć pozostałości lakieru na paznokciach i na kilka minut zostawić nasze dłonie w ciepłej wodzie. Ok – nasze paznokcie są gotowe do podjęcia działania.

Stylizacja paznokci w domu

Możemy skorzystać z naturalnych odżywek i skrupulatnie przycinać nasze paznokcie, aby nadać im ładny kształt i utrzymać je w dobrej kondycji. Drugim, bardziej zaawansowanym zabiegiem w warunkach domowych będzie manicure hybrydowy. Do tego zabiegu będą nam potrzebne takie rzeczy jak pilnik, Lampa UV, lakier hybrydowy oraz trochę umiejętności. Cały zabieg doświadczonej osobie zajmuje około godziny, dlatego osoba początkująca będzie potrzebować również nieco cierpliwości i wytrwałości w pracy. Warto wspomnieć, że hybrydy mają dużą zaletę, którą jest zapobieganie łamliwości naszych paznokci.

Dobrze jest na początku zacząć od najprostszych czynności, takich wcieranie naturalnych odżywek i zadbać o nasze dłonie właśnie w taki sposób, a następnie stopniowo nabywać coraz to większą wiedzę odnośnie stylizacji paznokci w warunkach domowych i przejść do trudniejszych zabiegów modelowania pazurków.

 

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *