Top 5 sierpnia na Netflixie

Top 5 sierpnia na Netflixie

Przed nami koniec sierpnia i powoli kończące się lato. W dobie pandemii platformy takie jak Netflix zyskały na popularności, a sierpień jest tym miesiącem, który przyniósł wiele nowych premier. Poniżej znajduje się lista pięciu produkcji, które biją rekordy popularności na Netflixie. Wśród nich są zarówno debiutanci jak i produkcje, które znajdują się na platormie już od  dłuższego czasu.

The Game Changers

The Game Changers – amerykański film dokumentalny z października 2019 roku. Z jednej strony przybliża historię byłego sportowca, Jamesa Wilksa, który ulega poważnej kontuzji i w celu szybszej regeneracji organizmu postanawia znaleźć dietę, która mu ułatwi ten proces. W trakcie poszukiwań zaczyna fascynować się weganizmem.  Z drugiej strony projekt ten angażuje również odnoszących sukcesy obecnych i byłych sportowców, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach dotyczących przejścia na dietę wegańską. Film ma ogólnie na celu rozprawienie się z mitami dotyczącymi diety bezmięsnej. Jest on polecany szczególnie tym, którzy zainteresowani są przejściem na dietę wegańską i chcą dokształcić się w tym kierunku.

Lucyfer (ang. Lucifer)

Lucyfer (ang. Lucifer)- bijąca aktualnie rekordy popularności na Netflixie amerykańska produkcja. Premiera Lucyfera miała miejsce na ekranach 4 lata temu, a 21 sierpnia tego roku na Netflixie pojawił się już piąty sezon tego serialu. Lucyfer opowiada historię władcy piekieł, który znudził się pełnioną przez siebie funkcją i zdecydował się przenieść do świata ludzi, gdzie zamieszkał w Los Angeles i przyjął postać niejakiego Lucifera Morningstara. Nabywa własny klub nocny, a także podejmuje współprace z policją przy rozwiązywaniu różnych spraw kryminalnych.

Dom z Papieru

Dom z Papieru (hiszp. La Casa de Papel) – ten hiszpański serial chyba spokojnie można nazwać klasyką gatunku. Opowiada o ekipie przestępców pod przewodnictwem tajemniczego „profesora” (w tej roli Alvaro Morte), która dokonuje dokonuje spektakularnych napadów: najpierw na hiszpńską Mennicę (sezony 1 i 2), a następnie na Bank Centralny Hiszpanii (sezony 3 i 4). Na początku sierpnia rozpoczęły się zdjęcia do następnego, 5 sezonu.

Biohakerzy (ang. Biohackers)

Biohakerzy (ang. Biohackers) – serial niemieckiej produkcji opowiadający o losach Mii Akerlund, młodej studentki medycyny na Uniwersytecie we Fryburgu. Mocno zainteresowana szeroko pojętym biohackingiem, Mia chce także rozwiązać zagadkę dotyczącą tragedii, która dotknęła jej rodziny i wierzy że rozwiązanie tej sprawy znajdzie na uczelni na której studiuje.

The 100

The 100 – amerykański serial postapokaliptyczny opowiadający o historii 100 śmiałków, którzy 97 lat po globalnej katastrofie nuklearnej zdecydowali się opuścić zamieszkany przez nich statek kosmiczny i wyruszyć na ziemię w celu sprawdzenia czy nadaje się ona do ponownego zamieszkania. Ich historia pełna jest szokujących odkryć i zwrotów akcji. W tym roku ma miejsce emisja siódmego, i jak się okazuje, zarazem ostatniego sezonu The 100.

Podsumowując, powyższe filmy to tylko niewielka część oferty Netflixa, jednak są to niewątpliwie pozycje, od których warto zacząć, ponieważ poza interesującymi fabułami niosą one za sobą także dużą wartość edukacyjną. Poruszają one bowiem bardzo istotne z punktu widzenia współczesnego świata tematy takie jak: przyszłość naszej planety, zagrożenia związane z bronią nuklearną, rozwój technologii, ekologia, prawa zwierząt oraz zdrowie człowieka.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *