Manor House SPA

Urlop w hotelu bez dzieci

Wypoczynek w hotelu przyjaznym dorosłym. Błogi relaks w SPA. Romantyczny wyjazd we dwoje. Do tego cisza i spokój miejsca za miastem i kojąca zmysły bliskość przyrody. Wszystko to czyni mazowiecki kompleks Manor House SPA adresem doskonałym na urlop dla dorosłych. 

O tym, że wypoczynku potrzebuje każdy, nikogo przekonywać nie trzeba. Niezależnie od tego, jaki tryb życia prowadzimy, jak dużo pracujemy, jaka jest nasza sytuacja rodzinna, jaką mamy kondycję, stan zdrowia i samopoczucie, urlop od codzienności jest potrzebny każdemu. Aby był udany, dobrze wybrać miejsce, które odpowiada na nasze potrzeby – a w poszukiwaniu ciszy, spokoju i błogiego relaksu najlepiej sprawdzają się miejsca bez dzieci.

Jeszcze kilka lat temu hotel dla dorosłych w Polsce brzmiał dość egzotycznie. Jednak obecnie trend tworzenia „child-free zone”, który na świecie od lat cieszy się powodzeniem, również w naszym kraju zyskał swoich fanów. I nie ma w tym nic złego, to odpowiedź rynku na potrzeby klientów. Są hotele przyjazne dzieciom, które licznymi atrakcjami dla najmłodszych zachęcają do przyjazdu całe rodziny. Są też hotele przyjazne dorosłym, którzy stawiają na spokojniejszy sposób spędzania wolego czasu. Prekursorem tego trendu w Polsce jest hotel Manor House SPA, który już od 16 marca 2014 r. stał pierwszym polskim hotelem dla dorosłych.

Do Manor House SPA przyjeżdża się głównie ze względu na holistyczne SPA i urokliwe położenie hotelu. U nas czas płynie wolniej, jest ciszej, spokojniej, bowiem od lat tworzymy warunki sprzyjające osiągnięciu dobrostanu. Do tego SPA jest miejscem relaksu, wyciszenia, gdzie energia dzieci nie znajduje ujścia i nie ma też dla nich interesujących atrakcji. Zaczął się nam rysować obraz enklawy dla dorosłych. Do decyzji dojrzewaliśmy stopniowo. Chcieliśmy stworzyć przestrzeń na dbanie o siebie, o harmonię na każdym poziomie. Postanowiliśmy, że spróbujemy. Początkowo mieliśmy rodzinne pobyty w wybranych terminach, np. w święta czy długie weekendy, ale na wyraźną prośbę Gości, zrezygnowaliśmy z nich. – mówi Dorota Tokarska, dyrektor marketingu hotelu Manor House SPA i dodaje: Już od ponad 8 lat zapraszamy w swoje progi osoby powyżej 12. roku życia, nastolatkowie bowiem zupełnie inaczej spędzają czas niż małe dzieci. Przeważają jednak Goście dorośli. Są to nie tylko osoby nieposiadające dzieci, nieprzywykłe do rwetesu, jaki wprowadzają maluchy, ale też rodzice, którzy raz na jakiś czas decydują się na chwilę wytchnienia bez swoich pociech. Są to też osoby dojrzałe, które mają już starsze dzieci i chcą odpoczywać, skupiając się na sobie.

Atmosfera intymności Manor House SPA sprzyja romantycznym pobytom, bliskości i pogłębianiu uczuć w związku, dlatego hotel jest często wybierany przez pary z krótkim i długim stażem na rocznice, urodziny, czy celebrowanie wspólnego czasu we dwoje bez specjalnej okazji. Sprawdza się na wypady do SPA z przyjaciółkami, weekend z grupą znajomych, coraz popularniejsze stają się też wyjazdy matka-córka. Hotel bez dzieci to także dobry adres na spotkania biznesowe i wyjazdy firmowe. 

Jako najlepszy holistyczny hotel SPA w Polsce, Manor House do przyjazdu zachęca zabiegami, masażami, kąpielami i terapiami energetycznymi w Gabinetach Bioodnowy. Można tu oddać się np. masażowi dźwiękiem dla dwojga, nauce masażu lub wspólnemu zabiegowi pielęgnacyjnemu. Można wybrać się na romantyczną kolację (serwuje się tu tradycyjne i wegańskie potrawy), a w stylowo urządzonych, cztero- i pięciogwiazdkowych pokojach można poddać się rytuałom wellness. Miłośnicy relaksu w wodzie docenią relaksujące kąpiele w kruchach soli, mleku lub winie, a także kąpiele w bezchlororowym basenie z wodą ożywioną metodą Grandera, która pielęgnuje skórę, nawet tę najbardziej wrażliwą. Warto także zakosztować kąpieli w wysokich wannach Duo Ofuro, które łączą prozdrowotne działanie z romantycznym czasem we dwoje. Na zmysły działają seanse saunowe w Łaźniach Rzymskich, koncerty na misy i gongi tybetańskie czy romantyczny spacer wśród zjawiskowej przyrody rozległego, zabytkowego parku. Do odpoczynku zachęcają klimatyczne zakątki, Witalna Wioska SPA, która słynie z rytuałów zdrowia pod gołym niebem i przepełniony pozytywną energią natury Ogród Medytacji. Przebywanie w punktach koncentracji energii – Kamienny Krąg Mocy, Ogród Zen, Piramida Horusa, energetyczne spirala, labirynt i mandala – pobudza siły witalne organizmu i poprawia samopoczucie. 

Manor House SPA
Manor House SPA

W hotelu dla dorosłych, każdy może znaleźć ukojenie, odstresować się, zapomnieć o trudach dnia codziennego i nużącej rutynie. Rodzice mogą odpocząć od dzieci i zadbać o siebie nawzajem i wzmocnienie relacji w związku. Nie powinni mieć wyrzutów sumienia, zwłaszcza gdy ich podopieczni dobrze bawią się u dziadków lub na koloniach i obozach. W Biowitalnym SPA dobrze oddać się pielęgnacyjnym zabiegom, relaksującym masażom i kąpielom. Urlop w takich warunkach będzie nie tylko regenerujący siły i pożyteczny dla zdrowia, ale też i bardzo przyjemny. 

Więcej na: www.manorhouse.pl 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *