W świecie drinków – Cosmopolitan
Kuchnia

W świecie drinków – Cosmopolitan

Jest jednym z najpopularniejszych drinków na świecie, z którym najczęściej możemy się spotkać na przyjęciach z damskim dronie. Orzeźwiający smak, elegancki sposób podania – wszystko to sprawia, że Cosmopolitan zyskuje coraz większą sławę.

Jak przygotować taki napój alkoholowy?

Przepis na drink Cosmopolitan jest bardzo prosty. Wystarczy przygotować shaker, a następnie wlać do niego wódkę (40 ml), likier Cointreau (20 ml) oraz po 20 ml soku z limonki i żurawiny. Całość należy wymieszać w shakerze, a następnie przelać do wysokiego kieliszka koktajlowego.

Drink ten powinien być dobrze schłodzony, jednak wrzucanie do niego kostek lodu jest niedozwolone. Jak zatem zadbać o odpowiednią temperaturę koktajlu? Albo w porę schłodzimy kieliszek, albo do shakera wrzucimy kilka kostek lodu, a podczas przelewania zadbamy o to, by nie trafiły one do kieliszków.

Gotowy drink prezentuje się ciekawie i przyciąga uwagę swą barwą. Wielkim jego walorem jest też orzeźwiający smak oraz elegancki wygląd, dzięki czemu delektowanie się tym koktajlem staje się bardzo przyjemnym doświadczeniem.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments