Wakacje na półmetku - pomyśl o wyprawce do szkoły

Wakacje na półmetku – pomyśl o wyprawce do szkoły

Druga połowa wakacji to idealny moment by zacząć myśleć o skompletowaniu szkolnej wyprawki. Jak się do tego przygotować? Przede wszystkim nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Najpierw przygotuj listę potrzebnych rzeczy, możesz o nią poprosić w placówce, do której chodzi Twoje dziecko.

Im młodsze dziecko, tym więcej rzeczy trzeba kupić

Zdecydowanie to przedszkolaki i uczniowie młodszych klas szkół podstawowych muszą zgromadzić więcej przedmiotów. Niezbędne są im liczne artykuły plastyczne takie jak m.in. kredki, ołówki, bloki rysunkowe i techniczne, plastelina, farby i pędzelki. W ich przypadku warto pomyśleć również o termosie, który pomieści ciepłe jedzenie na wynos. 

Plecak i worek na buty zawsze potrzebne!

To swego rodzaju ”must have” w wyprawce. Młodsze dzieci najczęściej wybierają mniejszych rozmiarów worki i plecaki z ulubionymi bohaterami bajek takich jak ”Psi Patrol” czy ”Świnka Pepa”. Są też takie, które mają interesujące kształty np. motylka, kota, psa czy smoka. Starsi uczniowie stawiają na bardziej młodzieżowe formy np. z popularnymi sloganami czy wzorami. Do wyboru są też torby na jedno ramię. Plecaki starszych dzieci są na ogół większe, bo muszą pomieścić więcej rzeczy. Niektóre plecaki swoim wyglądem przypominają podróżne walizki, bo można je pchać za rączkę lub ciągnąć.


Starsi uczniowie potrzebują sprzętu komputerowego i Internetu

Uczniowie wyższych klas szkół podstawowych i licealiści potrzebują dostępu do sprzętu elektronicznego takiego jak komputery, skanery czy drukarki. Jest on pomocny przy wykonywaniu wielu prac domowych takich jak referaty czy po prostu do nauki zadanego materiału. W dobie pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 taki sprzęt był wymagany by uczniowie mogli się uczyć zdalnie. W przypadku uczniów przydatne mogą być też bezprzewodowe klawiatury czy słuchawki. Warto też zadbać o dostęp do Internetu. W tym celu należy rozważyć kupno routera.

Bez zeszytów i książek w szkole ani rusz

Zarówno zeszyty, jak i książki są kluczowe w całej wyprawce. Uczniowie muszą mieć się z czego uczyć i w czym notować, to co dyktuje im nauczyciel. Poszczególne placówki publikują w Internecie listy wymaganych podręczników lub udostępniają ją na początku września. Podobnie wygląda kwestia z wymaganiami odnośnie zeszytów.

Podsumowując, skompletowanie wyprawki szkolnej może być czasochłonne, dlatego zrób to jeszcze przed końcem wakacji i poświęć na to odpowiednią ilość czasu. Nie musisz szukać wszystkiego stacjonarnie, bez problemu zamówisz to, co chcesz przez Internet. Korzystaj z wytycznych dotyczących wyprawki udostępnionych przez szkołę, a swoje wybory zawsze skonsultuj z dzieckiem. Musi być przecież zadowolone z przedmiotów, z których ma tak często korzystać w szkole.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *