Organizacja wieczoru panieńskiego krok po kroku

Organizacja wieczoru panieńskiego krok po kroku

Organizacja wieczoru panieńskiego to wyzwanie i duża presja. W końcu to ostatnia możliwość szaleństwa panny młodej przed ślubem. Niełatwo jest zorganizować taką imprezę tak, aby z jednej strony nie była chaotyczna, a z drugiej nudna. Jak to zrobić?

Kto zorganizuje?

Zgodnie z tradycją zaszczyt zorganizowania wieczoru panieńskiego przypada świadkowej. Nie jest to jednak obowiązkowe i jeżeli nie czuje się ona na siłach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajął się tym ktoś inny. Może to być siostra, przyjaciółka, czy inna osoba bliska pannie młodej. Warunek jest taki, że powinna ją dobrze znać. Ważne jest, aby organizacją zajęła się tylko jedna osoba. Pozwoli to uniknąć zamieszania i chaosu informacyjnego.

Istnieje również możliwość zatrudnienia osoby, która trudni się organizacją imprez, w tym również wieczorów panieńskich. Ceny mogą różnić się w zależności od wymagań i pomysłu, jaki mamy, ale ostatecznie taka opcja na pewno oszczędzi stresu i zagwarantuje udaną zabawę.

Kto, gdzie i kiedy?

Jeśli mamy już wyznaczonego organizatora, należy zastanowić się, kto powinien być zaproszony. Zróbcie więc listę gości. Najlepiej skonsultować ją z panną młodą. Nie chcemy przecież sytuacji, kiedy na imprezie pojawi się ktoś nielubiany przez najważniejszą osobę w tym dniu.

Wiemy już, kto pojawi się na wieczorze panieńskim. Teraz należy zdecydować, gdzie odbędzie się zabawa. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę zainteresowania i charakter panny młodej, wiek uczestniczek, oraz czy chcemy, aby impreza odbyła się na świeżym powietrzu, czy może jednak pod dachem. Dla niektórych atrakcyjna będzie kolacja w restauracji lub dzień w spa, a dla innych weekend za granicą.

Kiedy mamy już ustalone szczegóły, należy zaprosić osoby z listy. Nie jest to tak podniosłe wydarzenie jak samo wesele i nie ma konieczności osobistego zapraszania każdego gościa, jednak spersonalizowane i być może zabawne zaproszenia na pewno zwiększą atrakcyjność imprezy.

Jaka tematyka?

Ostatnim i równie ważnym krokiem jest wybór motywu przewodniego. Wybranie danego stylu i trzymanie się go podczas organizacji potrafi świetnie urozmaicić wieczór. Tutaj również należy się kierować zainteresowaniami panny młodej. Bardzo pomocne, oszczędzające czas i stres może się okazać użycie gotowych dekoracji. Możemy użyć np. balonów dedykowanych specjalnie na takie okazje, serpentyny, czy konfetti.

Prezenty

Nie powinniśmy również zapomnieć o upominkach dla panny młodej. Nie muszą to być drogie prezenty. Najlepiej, żeby były to zabawne gadżety związane ze ślubem i weselem, a także zainteresowaniami przyszłej żony. Należy jednak uważać, żeby przez przypadek nie urazić lub nie zawstydzić obdarowanej. Mogą to być gadżety z erotycznym podtekstem, co nawiązuje do jej przyszłego męża.

Bawcie się dobrze!

Organizacja wieczoru panieńskiego nie jest łatwa. Jednak jeśli zajmie się tym odpowiednia osoba, a wszyscy goście postarają się uświetnić to wydarzenie, może on się stać imprezą, która wszystkim zapadnie w pamięć na długie lata. Pamiętajcie, aby się odprężyć, pozwolić pannie młodej zaszaleć i przede wszystkim bawcie się dobrze!

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *