Rozmowa para ludzi

Wstydzimy rozmawiać się o seksie

Mimo tego, że żyjemy w czasach bardzo, ale to bardzo rozwiniętych to tak naprawdę wciąż napotykamy się na tematy, które są przez środowisko zewnętrzne w jakiś sposób pomijane.

Tematy najczęściej są pomijane, ponieważ są tak naprawdę w jakimś sensie wstydliwe czy też krępujące.

Seks tematem tabu

Takim, a nie innym tematem jest właśnie seks. Seks jest tematem w pewnym sensie tabu. Ja jako kobieta staram się odbierać temat seksu jak najbardziej otwarcie oraz pozytywnie. Co więcej uważam, że na tematy seksualne należy rozmawiać.

Gdy jesteśmy już w posiadaniu dzieciaczków to także z nimi czeka nas pewnego rodzaju naprawdę trudna rozmowa. Nasze dzieci bardzo szybko rosną. Co za tym idzie bardzo szybko rozpocznie się okres dojrzewania i okres, w którym dziecko rozpoczyna kontakty seksualne. Kontakty seksualne powinny być dziecku nieobce. Dlaczego? A choćby dlatego, że będzie wiedziało się jak odpowiednio do spraw tych podchodzić w przyszłości. Jest to naprawdę bardzo ważne.

Emocje czy sport

Jako kobiety podchodzimy zdecydowanie do tematu w bardzo odpowiedni sposób. Emocjonalnie, ale rozważnie. Zdecydowanie jako kobieta podchodzę do tematu inaczej, a niżeli mężczyzna, który traktuje seks jako pewnego rodzaju sport. Dla większości kobiet uprawianie seksu powinno być połączone z miłością.

Mężczyźni są zdecydowanie innego zdania. „Zaliczanie” dla mężczyzn jest bardzo ważne. Ale jak mamy o tym rozmawiać na przykład z naszym dzieckiem? Pewne różnice w podejściu do tematów seksualnych między kobietami, a mężczyznami powinno być rozróżnione. Nasze dzieci moim zdaniem już od małego powinny być wprowadzone w tematy seksualne.

Nie wstydź się rozmawiać o seksie

Nie należy wstydzić się rozmawiać o seksie. Seks jest czynnością czy też aktem, który uprawia każdy z nas. Co za tym idzie seks jest przyjemnością. Należy go uprawiać, ale nigdy wbrew własnej woli. Należy mieć wszystko pod kontrolą i trzymać się własnych zasad.

Zapamiętać należy to, że nikt nie może nas do niczego zmuszać, ani też nie może nas krzywdzić emocjonalnie oraz fizycznie. Przyjemność przede wszystkim.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *