Rozmowa para ludzi
Seks

Wstydzimy rozmawiać się o seksie

Mimo tego, że żyjemy w czasach bardzo, ale to bardzo rozwiniętych to tak naprawdę wciąż napotykamy się na tematy, które są przez środowisko zewnętrzne w jakiś sposób pomijane.

Tematy najczęściej są pomijane, ponieważ są tak naprawdę w jakimś sensie wstydliwe czy też krępujące.

Seks tematem tabu

Takim, a nie innym tematem jest właśnie seks. Seks jest tematem w pewnym sensie tabu. Ja jako kobieta staram się odbierać temat seksu jak najbardziej otwarcie oraz pozytywnie. Co więcej uważam, że na tematy seksualne należy rozmawiać.

Gdy jesteśmy już w posiadaniu dzieciaczków to także z nimi czeka nas pewnego rodzaju naprawdę trudna rozmowa. Nasze dzieci bardzo szybko rosną. Co za tym idzie bardzo szybko rozpocznie się okres dojrzewania i okres, w którym dziecko rozpoczyna kontakty seksualne. Kontakty seksualne powinny być dziecku nieobce. Dlaczego? A choćby dlatego, że będzie wiedziało się jak odpowiednio do spraw tych podchodzić w przyszłości. Jest to naprawdę bardzo ważne.

Emocje czy sport

Jako kobiety podchodzimy zdecydowanie do tematu w bardzo odpowiedni sposób. Emocjonalnie, ale rozważnie. Zdecydowanie jako kobieta podchodzę do tematu inaczej, a niżeli mężczyzna, który traktuje seks jako pewnego rodzaju sport. Dla większości kobiet uprawianie seksu powinno być połączone z miłością.

Mężczyźni są zdecydowanie innego zdania. „Zaliczanie” dla mężczyzn jest bardzo ważne. Ale jak mamy o tym rozmawiać na przykład z naszym dzieckiem? Pewne różnice w podejściu do tematów seksualnych między kobietami, a mężczyznami powinno być rozróżnione. Nasze dzieci moim zdaniem już od małego powinny być wprowadzone w tematy seksualne.

Nie wstydź się rozmawiać o seksie

Nie należy wstydzić się rozmawiać o seksie. Seks jest czynnością czy też aktem, który uprawia każdy z nas. Co za tym idzie seks jest przyjemnością. Należy go uprawiać, ale nigdy wbrew własnej woli. Należy mieć wszystko pod kontrolą i trzymać się własnych zasad.

Zapamiętać należy to, że nikt nie może nas do niczego zmuszać, ani też nie może nas krzywdzić emocjonalnie oraz fizycznie. Przyjemność przede wszystkim.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.