Czarne ubrania: 5 wskazówek, jak ożywić ich kolor
Moda

Czarne ubrania: 5 wskazówek, jak ożywić ich kolor

Podobnie jak białe ubrania, czarne ubrania zasługują na szczególną uwagę, jeśli chcesz zachować kolor. Wystarczy kilka prostych wskazówek i dobrych nawyków, by wyglądały jak nowe.

Oto nasze wskazówki.

#1 Pranie w odpowiedniej temperaturze.

Zimna woda? Gorąca woda? Należy pamiętać, że ciepło przyspiesza starzenie się i zużycie ciemnych ubrań. Ponadto zbyt gorąca woda powoduje matowienie ubrań i łamanie włókien, przez co ubrania szybciej blakną. Jak widać, należy prać ubrania w zimnej wodzie. Jeśli korzystasz z pralki, unikaj cyklu powyżej 30°C. Dzięki tej poradzie Twoje czarne spodnie będą zawsze wyglądały jak nowe.

#2 Właściwy cykl prania.

Ogólnie rzecz biorąc, nowsze pralki mają specjalne cykle dla różnych materiałów i kolorów. Jeśli Twój nie ma, po prostu użyj najkrótszego cyklu. W ten sposób najlepiej zachowasz swoje czarne ubrania. I nie susz po tym swoich ubrań!

Właściwy cykl prania
Właściwy cykl prania

#3 Użyj kawy, aby wzmocnić czerń.

Użyj kawy, aby wzmocnić czerń.
Użyj kawy, aby wzmocnić czerń.

Kawa nie tylko doda Ci energii o poranku, ale także ożywi kolor Twoich czarnych ubrań! Wlej filiżankę kawy do zbiornika na płyn do płukania tkanin podczas płukania. Spłucz po raz drugi, aby usunąć zapach kawy, i gotowe. Kawa jest naturalnym barwnikiem. Wzmacnia czerń i przyciemnia wszystkie ciemniejsze kolory.

#4 Piwo do konserwacji ciemnych kolorów.

Piwo do konserwacji ciemnych kolorów.
Piwo do konserwacji ciemnych kolorów.

Jakkolwiek szalenie to brzmi, piwo utrzymuje czarny kolor. I tak, kufel piwa nie jest tylko na imprezy. Wypierz swoje ubrania jak zwykle, a następnie wlej szklankę piwa do płynu do płukania tkanin. Stosuj tę sztuczkę podczas spłukiwania, raz na trzy prania.

#5 Wymieszaj ocet i sól.

Wlej do pralki mieszankę z jednej szklanki białego octu i 100 gramów soli. Ta skuteczna kombinacja utrwali kolor czarny na Twoich ubraniach. W ten sposób Twoja ulubiona mała czarna zawsze będzie wyglądać dobrze. Sól zapobiega wyciekaniu pigmentów barwnika. Dlatego warto stosować go przy każdym praniu, zwłaszcza na nowych ubraniach.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments