Czarne ubrania: 5 wskazówek, jak ożywić ich kolor

Czarne ubrania: 5 wskazówek, jak ożywić ich kolor

Podobnie jak białe ubrania, czarne ubrania zasługują na szczególną uwagę, jeśli chcesz zachować kolor. Wystarczy kilka prostych wskazówek i dobrych nawyków, by wyglądały jak nowe.

Oto nasze wskazówki.

#1 Pranie w odpowiedniej temperaturze.

Zimna woda? Gorąca woda? Należy pamiętać, że ciepło przyspiesza starzenie się i zużycie ciemnych ubrań. Ponadto zbyt gorąca woda powoduje matowienie ubrań i łamanie włókien, przez co ubrania szybciej blakną. Jak widać, należy prać ubrania w zimnej wodzie. Jeśli korzystasz z pralki, unikaj cyklu powyżej 30°C. Dzięki tej poradzie Twoje czarne spodnie będą zawsze wyglądały jak nowe.

#2 Właściwy cykl prania.

Ogólnie rzecz biorąc, nowsze pralki mają specjalne cykle dla różnych materiałów i kolorów. Jeśli Twój nie ma, po prostu użyj najkrótszego cyklu. W ten sposób najlepiej zachowasz swoje czarne ubrania. I nie susz po tym swoich ubrań!

Właściwy cykl prania
Właściwy cykl prania

#3 Użyj kawy, aby wzmocnić czerń.

Użyj kawy, aby wzmocnić czerń.
Użyj kawy, aby wzmocnić czerń.

Kawa nie tylko doda Ci energii o poranku, ale także ożywi kolor Twoich czarnych ubrań! Wlej filiżankę kawy do zbiornika na płyn do płukania tkanin podczas płukania. Spłucz po raz drugi, aby usunąć zapach kawy, i gotowe. Kawa jest naturalnym barwnikiem. Wzmacnia czerń i przyciemnia wszystkie ciemniejsze kolory.

#4 Piwo do konserwacji ciemnych kolorów.

Piwo do konserwacji ciemnych kolorów.
Piwo do konserwacji ciemnych kolorów.

Jakkolwiek szalenie to brzmi, piwo utrzymuje czarny kolor. I tak, kufel piwa nie jest tylko na imprezy. Wypierz swoje ubrania jak zwykle, a następnie wlej szklankę piwa do płynu do płukania tkanin. Stosuj tę sztuczkę podczas spłukiwania, raz na trzy prania.

#5 Wymieszaj ocet i sól.

Wlej do pralki mieszankę z jednej szklanki białego octu i 100 gramów soli. Ta skuteczna kombinacja utrwali kolor czarny na Twoich ubraniach. W ten sposób Twoja ulubiona mała czarna zawsze będzie wyglądać dobrze. Sól zapobiega wyciekaniu pigmentów barwnika. Dlatego warto stosować go przy każdym praniu, zwłaszcza na nowych ubraniach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *