Czego unikać i o co zadbać stosując samoopalacz

Czego unikać i o co zadbać stosując samoopalacz

Samoopalacz oraz jego odcienie znacznie różnią się od siebie. Dlatego też ważnym jest, abyśmy dobrały odpowiedni kolor do karnacji naszej skóry.

Czego unikać i o co zadbać stosując samoopalacz

Jeśli poszukujesz przedłużonego działania, bardzo ważnym etapem jest peeling skóry po to, aby usunąć martwe komórki naskórka i przygotować skórę na aplikację samoopalacza.

Peeling sprawi, że Twoja skóra stanie się gładka i lepiej przyswoi samoopalający składnik na skórze.

  • Unikaj kąpieli w bardzo gorącej wodzie

Tak naprawdę jeśli ty kochasz gorące prysznice lub kąpiel w gorącej wannie, wiedz, że samoopalacz niekoniecznie wodę gorącą lubi.

Gorąca woda sprawia, że twoja skóra szybciej się wysusza i łuszczy, zmywając również kosmetyk samoopalający. Dla lepszych rezultatów unikaj długotrwałych kąpieli o wysokiej temperaturze wody.

 

Czego unikać i o co zadbać stosując samoopalacz

  • Nawilżaj skórę regularnie aby unikać przesuszenia

Skóra nawilżona znacznie lepiej utrzymuje działanie samoopalacza. Unikaj jednak stosowania środków nawilżających na bazie olejów. Unikaj szczególnie oleju kokosowego.

Produkty, które są na bazie olejowej niszczą utrzymywanie się samoopalacza na skórze. Skóra staje się nierównomiernie pokryta kolorem.

Nie stosuj również kosmetyków z kwasem salicylowym. Sprawiają one, że naskórek bardzo szybko złuszcza się pozostawiając mało estetyczne plamy na skórze.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *