Serwis obiadowy CASTEL

Karolina – serwisy porcelanowe na wyjątkowe okazje

Przygotowanie posiłku dla wielu osób to nie lada wyzwanie. Elegancka zastawa stołowa jest jednym z nieodłączonych elementów, a dobry serwis obiadowy cechuje się nie tylko estetycznym i eleganckim wyglądem, ale także funkcjonalnością i solidnością.

Produkty marki Karolina to idealne rozwiązanie dla każdej gospodyni lub gospodarza domu. Zawierające 12 elementów zestawy stanowią niezbędną bazę zarówno do uroczystych, jak i codziennych posiłków.

Wszystko pod ręką

Porcelana Karolina dostępna jest w 12-elementowych serwisach, w skład których wchodzi:

  • 12 talerzy deserowych o średnicy 19 cm, stanowiących idealne podłoże do podania ciasta, deseru lub przystawki;
  • 12 talerzy płytkich o średnicy 26 cm – typowe naczynia obiadowe, przeznaczone do rozbudowanego dania;
  • 12 talerzy głębokich o średnicy 20,5 cm,
  • waza z wygodnym przykryciem;
  • sosierka z uszkiem;
  • dwa półmiski;
  • dwie salaterki.

Wszystkie naczynia wykonane są z porcelany, odpornej na działanie zmywania mechanicznego w zmywarce oraz podgrzewania w mikrofalówce. Trwałość użytego materiału potwierdza 24-miesięczna gwarancja.

Zestawy klasyczne

Miłośnicy prostego, niemal ascetycznego wzornictwa z pewnością zwrócą uwagę na zestaw Claudette, utrzymany w kolorystyce ecru. Brak zdobień rekompensuje ciekawe ukształtowanie naczyń, wzorowane na stylistyce retro. Całość tworzy bardzo nowoczesny i uniwersalny dodatek, pasujący do każdego posiłku. Zastawa Lorel, w podobnej tonacji i charakterze, posiada ozdobne zwieńczenie misy i fikuśny dziubek sosierki, natomiast zestaw Maxim, z białej porcelany, wykonany został w bardziej kanciastych, kwadratowych kształtach.

Zestaw Maxim
Serwis obiadowy Maxim, fot. helios-szklo.pl

Nowoczesne zdobienia

Porcelana Karolina to także subtelne odniesienie do modnej, skandynawskiej stylistyki. Naczynia posiadają delikatne zdobienia, polegające na żłobieniach, wgłębieniach i zastosowaniu ciekawych kształtów na obrzeżach naczyń. Tego typu wzornictwo zastosowano m. in. w serwisach Alba, Castel i Lorel. Towarzyszy im waza i sosierka, zaprojektowana w bardziej zaokrąglonych kształtach.

Błyszczące i eleganckie

Poszukując serwisu na wyjątkowe okazje, warto zwrócić uwagę na zestaw Castel Złoty Piasek. Porcelana ecru doskonale komponuje się ze złotym zdobieniem na obrzeżach naczyń, stanowiąc bardzo elegancką całość, odpowiednią na świąteczny posiłek. Serwis Amelia z motywem florystycznym to ciekawy dodatek na każdy stół, dodający radości i orzeźwienia. Na stole utrzymanym w skandynawskiej stylistyce w wersji glamour, doskonale wkomponuje się zestaw Alba ze srebrnymi lamówkami – to bardzo modna i wyróżniająca się propozycja.

Serwis obiadowy CASTEL
Serwis obiadowy CASTEL, fot. helios-szklo.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *