Domowe sposoby na mocne paznokcie
Uroda

Domowe sposoby na mocne paznokcie

Każda kobieta z pewnością marzy o zdrowych i pięknych paznokciach. Dlaczego mamy taki problem z paznokciami? Wpływają na to pory roku, często huśtawki hormonalne, stres, jak również rodzaj wykonywanej pracy. Nie bez znaczenia jest w tym wypadku również dieta.

Zdarza się, że nie mamy czasu na profesjonalne zabiegi. Poza tym – to właśnie MY w pierwszej kolejności musimy zadbać o stan swoich paznokci.

Jak mieć mocne paznokcie domowymi sposobami

Pierwszy i zarazem najbardziej znany sposób na mocne i zdrowie paznokcie to stosowanie odżywki, którą zrobimy z produktów znajdujących się w każdej kuchni.

  • Bardzo znana i skuteczna – mikstura z oliwy i kilku kropli cytryny. Co z nią zrobić? Wcieramy odżywkę w płytkę – najlepiej przed snem, po czym zabezpieczamy palce bawełnianymi rękawiczkami (preparat lepiej się wchłonie, a nasza pościel pozostanie czysta). Taka kuracja kilka razy w tygodniu z pewnością sprawi, że łamliwe, słabe i cienkie paznokcie staną się mocniejsze.
  • Kolejna, metoda z wykorzystaniem cytryny. W tym wypadku dodajemy to niej soli. Tą miksturę nakładamy na paznokieć, najlepiej pędzelkiem (możemy użyć pędzelka ze starego lakieru bezbarwnego) w miejscu zetknięcia się płytki ze skórą, ponieważ to miejsce jest najbardziej newralgiczne. Potem pokrywamy odżywką cały paznokieć. Po około 15-20 minutach wszystko zmywamy. Zabieg powtarzamy 2-3 razy w tygodniu.

Te dwie domowe odżywki są świetne na dobry początek.

Domowe sposoby na mocne paznokcie
Domowe sposoby na mocne paznokcie

Wypróbuj już dziś! Efekty zobaczysz już po około 2 tygodniach!

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mocne paznokcie

Zadbane dłonie i zdrowe paznokcie to wizytówka każdego człowieka. Kobiety starają się dodatkowo upiększyć paznokcie, aby dłoń prezentowała się ładnie i zgrabnie. Z tego powodu wszyscy wiedzą, że paznokcie, które się łamią rozdwajają czy są pożółkłe nie są powodem do dumy. Dlaczego płytka paznokciowa jest krucha i łamliwa?

Łamliwość lub kruchość paznokci może być oznaką nie tylko złej pielęgnacji, ale także innymi czynnikami jak różne choroby czy środki chemiczne, których używamy w domu.

Kosmetyki do paznokci

Jak dbać o paznokcie, żeby były mocne? Niejedna kobieta zadaje sobie pytanie jak mieć mocne paznokcie. Chcąc posiadać mocne paznokcie należy dbać o odpowiednią pielęgnację(stosowanie odpowiednich kosmetyków jak np. krem na paznokcie), o dostarczanie z pożywieniem takich witamin jak A, E lub B7.

Również odpowiednia odżywka do paznokci opinie posiada pozytywne. Sposobem na mocne paznokcie jest także stosowanie olejku rycynowego, który należy wcierać w paznokcie i skórki wokół, gdyż zapewnia on odżywienie i wzrost paznokcia.