Jak chronić oczy - wybieramy okulary przeciwsłoneczne

Jak chronić oczy – wybieramy okulary przeciwsłoneczne

Okulary w dzisiejszym świecie nie spełniają tylko roli korygującej wzrok, jednak to właśnie z tego powodu sięgamy po nie najczęściej. W zależności od wady wzroku dobieramy grubość szkła oraz inne istotne elementy, na które z pewnością zwrócą uwagę specjaliści, którzy zajmą się naszymi okularami.

Obecnie często też nosi się okulary jako element dekoracyjny, dodatek do naszej garderoby, tak zwane „zerówki”. Nie leczą naszego wzroku, ani tez go nie pogarszają. Mają być po prostu wyznacznikiem naszego stylu, pasować do nowej torebki lub butów. Trend ten zauważa się w szczególności u kobiet, które od zawsze chciały pięknie wyglądać i zachwycać swoim wyglądem.

Chroń oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym

Okulary spełniają jeszcze jedną funkcję, a mianowicie chronią nasze oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym. Kiedy robi się ciepło, a zza chmur zaczyna wyglądać słonce, wyciągamy z szafy okulary przeciwsłoneczne i nasz komfort widzenia automatycznie się zwiększa. Jednak dobór takich okularów często zmusza nas do zaczerpnięcia porady osób, które się na tym znają. Istotną rolę odgrywa tutaj kształt naszej twarzy. Osoby, które posiadają twarz kwadratową powinny sięgnąć po okulary, które są okrągłe lub owalne.

Idealne będę także popularne „aviatory” czy okulary w kocich oprawkach. Kolor jasny najbardziej pasuje do tego typu twarzy i z pewnością nada jej krągłości. Jeśli chodzi o twarz trójkątną również o w tym przypadku idealnie sprawdzą się okulary okrągłe i owalne. Twarz owalna dobrze współgra z wieloma modelami okularów, świetnie sprawdzają się kwadratowe i krzykliwe oprawki, na przykład w kształcie motyla. Do twarzy okrągłej idealnym kontrastem są okulary kwadratowe. Wydłużają one twarz i dodają jej konturów.

Jak chronić oczy - wybieramy okulary przeciwsłoneczne
http://www.1242.eu

Wybierz okulary z dobrym filtrem

Jeśli chcemy zadbać o nasz wzrok, nie możemy skupiać się na cenie okularów. Te z dużym filtrem, bezpieczne dla naszych oczu, z pewnością będą droższe od tanich rynkowych podróbek. Osoby, które nie znają się na ich wyborze, powinny zaufać ekspertom i wysłuchać ich rad. Szczególnie, kiedy nadchodzi lato spotkać się możemy z widokiem, który nikogo nie widzi, a mianowicie ludzi, którzy mają okulary przeciwsłoneczne – na nosie, na głowie lub przewieszone przez koszulkę.

Nie tylko latem

Okulary przeciwsłoneczne kojarzą się ludziom przede wszystkim z latem, upałem, ostrym wakacyjnym słońcem. Rzadko kto na zimę zostawia swoje okulary gdzieś na widoku. Większość z nas chowa je głęboko do szafy, by czekały na kolejny sezon.  Jeśli już zakładamy wtedy okulary, to tylko w górach, kiedy chcemy uchronić swoje oczy przed szaleństwami na stoku. To nic bardziej mylnego.

Zimą okulary przydadzą nam się nawet bardziej niż latem, gdyż promienie słoneczne padają pod zdecydowanie niższym kątem, niż latem i są bardziej oślepiające od tych letnich. Najgorsze dla naszych oczu jest połączenie śniegu ze słońcem. By temu zaradzić, zimą powinno się nosić okulary polaryzacyjne. Rozpraszają one światło tak, że nasz wzrok przed przemęczeniem i uszkodzeniem.

Okulary w każdej porze roku są ochroną dla naszych oczu, a jednocześnie mogą stać się ciekawym dodatkiem do naszej garderoby.

 

Partnerem wpisu jest http://www.1242.eu

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *