Rzym- dojazd z lotniska Ciampino do centrum

Rzym- dojazd z lotniska Ciampino do centrum

Rzym do jedno z najstarszych miast na ziemi. Znajduje się w nim wiele architektonicznych zabytków, które budzą podziw. Niektóre z nich są w bardzo dobrym stanie inne niestety nie. Jednak podczas planowania urlopu, warto mieć to miasto na liście miejsc, które warto zobaczyć. Rzym budzi wiele emocji.

Jest ogromnym miastem, w którym odbija się echo starożytności. Jednym z takich miejsc, które przypomina o dawnej potędze Rzymu jest znane na całym świecie Koloseum. Ten starożytny amfiteatr, budzi wiele emocji.

Podczas zwiedzania Rzymu warto zwiedzić Panteon. Jest to okrągła świątynia wybudowana dla bogów. Mieści się na placu marsowym. Z Panteonu można udać się w kierunku Fontanny di Trevi. W Rzymie stoi także pomnik z brązu przedstawiający postać Marka Aureliusza na koniu. Wymienione atrakcje są tylko kilkoma, najważniejszymi miejscami, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Aby móc obejrzeć te wszystkie atrakcje w pierwszej kolejności musimy dojechać z lotniska Ciampino do centrum Rzymu. Poniżej znajdziecie nasz sprawdzony i najtańszy dojazd do centrum.

Rzym- dojazd z lotniska Ciampino do centrum

Dojazd z lotniska Ciampino do centrum

Po wylądowaniu udajemy się na parking przed halą, skąd będzie odjeżdzał ATRAL. Bilety kupujemy bezpośrednio u kierowcy – koszt 1,20 EUR.

Autobusem jedziemy do metra A ANAGNINA. Tutaj nabywamy bilet 100 minutowy (koszt 1,50 EUR), umożliwiający jeden przejazd metrem i dowolną liczbę przejazdów środkami naziemnymi. Pamiętajcie, że możecie przesiąść się do drugiej lini metra na stacji metra TERMINI i kontynuować podróż metrem na tym samym bilecie.

Możecie oczywiście skorzystać z taxi albo z oferty prywatnego przewoźnika, ale ceny będą znacznie wyższe i nie zawsze macie pewność, że dostaniecie się do autobusu, pomimo wykupionego biletu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *