Jak czyścić pędzle do makijażu?
Lifestyle

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Wykonując makijaż musimy nie tylko dbać o nasze kosmetyki, ale również o przyrządy do ich nakładania takie jak pędzle i gąbeczki. Jak czyścić pędzle do makijażu?

Jednak używając ich codziennie do wykonywania makijażu stopniowe je zabrudzamy, jeżeli przyrządy te długo pozostaną brudne mogą w nich zacząć tworzyć się bakterie, które przy kolejnym kontakcie ze skórą mogą powodować u nas stany zapalne.

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Jak więc dbać o czystość naszych pędzli i gąbeczek? Z jaką częstotliwością je czyścić? O ile podkłady mogą być nakładane za pomocą gąbeczki lub pędzla to cienie do powiek najczęściej są nakładane za pomocą pędzli. Tak też nasze kosmetyczki głównie są zapełnione pędzlami.

Pędzle z włosia syntetycznego można umyć przy pomocy płynu micelarnego. Możemy wybrać do tego celu mokre chusteczki nasączone płynem micelarnym. Natomiast pędzle z włosia naturalnego można myć za pomocą łagodnego szamponu dla dzieci lub delikatnej pianki do mycia twarzy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy warto iść na kurs makijażu?

Jednak przed oboma zabiegami warto namoczyć pędzle w miseczce z letnią wodą, dzięki czem usuniemy większość zanieczyszczeń. Należy pamiętać, że po czyszczeniu pędzle muszą wyschnąć. Jedyną dopuszczalną metodą jest suszenie naturalne.

Po wyschnięciu pędzle warto zdezynfekować. Natomiast gąbeczka do nakładania podkładu powinna być myta po każdym użyciu. Najlepiej zrobić to przy pomocy szamponu do włosów, naturalnego mydełka bez SLS. Jeżeli jednak szapon nie da rady zabrudzeniom warto do tego celu wykorzystać olejek. Gąbeczka po nasączeniu olejkiem i kilkukrotnemu odciśnięciu będzie w zupełności czysta. 

Jak czyścić pędzle do makijażu?
Jak czyścić pędzle do makijażu?

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments