Jak mieć zadbane paznokcie bez wizyty u kosmetyczki?

Jak mieć zadbane paznokcie bez wizyty u kosmetyczki?

Nie od dziś wiadomo, że zadbane paznokcie są wizytówką każdego człowieka. Choć dziś bardzo modne jest noszenie paznokci pomalowanych to jednak czyste i zadbane paznokcie mogogą robić efektowniejsze wrażenie niż najbardziej wyszukany kolor i wzór nałożony i wykonany przez kosmetyczkę.

Zadbane paznokcie – jak o nie dbać?

Istnieją jednak pewne reguły dbania o paznokcie, dzięki którym możemy poprawić kondycję naszych paznokci. Jedną z zasad jest piłowanie paznokci po obcięciu, należy zaawsze to robić tylko i wyłącznie w jedną stronę, co zapobiega naruszeniu warstwy paznokcia.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak mieć zadbane paznokcie domowymi sposobami

Pomimo, iż wiele z nas uwielbia ciepłe i gorące kąpiele to ich częste stosowanie może być szkodliwe dla naszych paznokci. Jeżeli paznokcie przebywały bardzo długo pod wpływem wody (kąpiel, zmywanie naczyń czy pranie) warto odczekać jakiś dłuższy czas przed wykonywaniem wymagajacych i ciężkich prac. Zapobiegnie to ich łamliwości.

Jak wybrać odżywkę do paznokci?

Szukasz idealnej odżywki do paznokci? Zrezygnuj z niej na rzecz oliwki. Jest to idealne rozwiązanie na suche i łamiące się paznockie oraz na narastające skórki. Wystarczy w czasie odstawienia lakieru wmasować kilka kropel olejku w płytkę paznokcia.

SPRAWDŹ: Stylizacja paznokci domowymi sposobami

Wykonując manicure należy pamiętać, że nasze narzędzia powinny być ostre i czyste. Jeżeli będą znajdowały się na nich bakterie to mogą one wywołać stan zapalny, który bardzo nie korzystnie wpłynie na wygląd naszych paznokci.

Pamiętajmy, że codzienna pielęgnacja to podstawa. Nakładając krem do rąk dbamy nie tylko o skórę dłoni, ale i paznokcie. Warto więc wybrać krem z witaminami wzmacniającymi płytkę paznokcia. 

Jak mieć zadbane paznokcie bez wizyty u kosmetyczki?
Jak mieć zadbane paznokcie bez wizyty u kosmetyczki?

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *