Jak dobrać kobiecie perfumy?

Jak dobrać kobiecie perfumy?

Wielu na dźwięk słowa „perfumy” dostaje gęsiej skórki. Szczególnie mężczyzn. A kiedy trzeba je wybrać dla kogoś – wpadają w popłoch, w końcu perfumy to bardzo indywidualna sprawa.

Jednak apogeum problemowe pojawia się wtedy, gdy o kupno perfum poprosi nas kobieta. Co wtedy?

Nuty głowy, serca i bazy

Brzmi to jak jeden wielki i nieprzenikniony szyfr, ale nie jest tak trudne, jak się wydaje. Prawdziwe perfumy składają się z trzech kombinacji zapachowych, czyli tytułowych nut. To tak w wielkim skrócie.

Nuta głowy to ta, którą nosiciel poczuje w około 10 minut po psiknięciu zapachem. Jest ona najbardziej intensywna, ale jednocześnie najmniej trwała.

Nuta serca, nazywana także nutą średnią, to zapach odczuwany na skórze po około 20. minutach od użycia. Utrzymuje się ona dłużej niż poprzedniczka, ale nadal stosunkowo krótko. Nie jest to jeszcze zapach końcowy, o który nam chodzi.

Ostatnią jest nuta bazy. Na nią składają się zapachy najbardziej intensywne, takie jak wanilia czy piżmo i to ona jest efektem końcowym całej tej magii metamorfoz. To właśnie ta nuta jest odczuwana przez nas najdłużej – bo od kilku do kilkunastu godzin – i w zasadzie to dopiero ją można nazwać mianem perfum. Czasem jej ślad pozostaje na skórze i w kilka dni po użyciu zapachu!


>>> Zobacz jak odpowiednio dobrać bieliznę <<<


Wszystko fajnie – ale po co mi informacje o tych całych nutach?

Jak dobrać kobiecie perfumy?

To teraz o samym dobieraniu zapachu. Choć może wydawać nam się to dziwne, bo sami nie powinniśmy znać swojej własnej woni, każdy ją ma. Perfum ma tylko ją wydobyć i delikatnie wzbogacić, nie przykryć, gdyż ta specyficzna woń to swego rodzaju afrodyzjak, którego nie należy maskować, lecz się nim szczycić. Od nut zależy końcowa postać zapachu. Jeśli zatem chcemy komuś dobrze dobrać perfumy, powinniśmy najpierw zastanowić się, jak my tę jego woń odczuwamy i postrzegamy. Czy jest słodka czy raczej drapieżna? Delikatna czy intensywna?

Potem należy się zastanowić nad tym, jakie zapachy dana osoba lubi. Bo intensywnym zapachem jest i piżmo i wanilia, jednak to pierwsze jest nutą śmiałą i wyzywającą, a wanilia – delikatną, słodką.

Po rozważeniu wszystkich „za” i „przeciw” wystarczy kupić wybrane perfumy – i gotowe.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *