O prawieniu kobietom komplementów

O prawieniu kobietom komplementów

Komplementy to rzecz bardzo prosta – przynajmniej tak się wszystkim wydaje. Bo co to za problem sprawić, by kobieta poczuła się ważna i chciana? Przecież żaden.

Cóż. Może z początku nie sprawia to problemów, jednak z każdym kolejnym komplementem, identycznymw stosunku do poprzednich, w głowie kobiety, podstępnej istoty, szukającej wszędzie drugiego dnia, pojawia się pytanie : „Czy on to na pewno robi szczerze? A może po prostu po to, bym się odczepiła?”.

Wiadomo. Czasem ta druga sytuacja się zdarzy. Zakładamy jednak, że przeważnie nie chodzi o święty spokój.

O prawieniu kobietom komplementów

Kilka rad, jak prawić komplementy, by nie zostały odebrane jako nieszczere.

  1. Bądź kreatywny

Może się to wydawać głupie, żałosne i płytkie, ale nie ma nic gorszego, niż ciągłe powtarzanie już dawno oklepanych tekstów. Zamiast ciągłe jej mówić, że wygląda pięknie, powiedz, że jest zjawiskowa bądź, że nie widziałeś kobiety ładniejszej niż ona. To niewielka zmiana dla Ciebie, a dla niej – ogromna.

  1. Mów je nie tylko wtedy, gdy zrobiła coś dla Ciebie

Coś, co szybko może zabić radość z komplementu to świadomość, że słyszy się go tylko wtedy, gdy np. zupa nie jest za słona. Jeśli zauważysz taką rutynę, zmień coś – np. wstań 2 minuty wcześniej i z rana powiedz jej, że nawet rozczochrana Ci się podoba – O ILE jest to prawda.

  1. NIGDY nie kłam!

Ona to wyczuje i już nigdy nie uwierzy w żadne Twoje dobre słowo. I pamiętaj – nawet, jeśli Ty już dawno o tym incydencie zapomniałeś, ona pamięta. I raczej nie ma co liczyć, że zapomni. A na pewno nie tak szybko jak Ty.

  1. Nie unikaj komplementowania jej przy innych, ale nie spraw też, by były to jedyne momenty, kiedy ją chwalisz

Jeśli nie będziesz chwalił jej przy innych – pomyśli, że się jej wstydzisz, a najprawdopodobniej wcale tak nie jest. Jeśli jednak będziesz ją chwalił TYLKO w towarzystwie – zinterpretuje to tak, jakbyś tylko usiłował się poprzechwalać nią jak zwierzątkiem. Nie chcesz wtedy znaleźć się w jej pobliżu, chyba, że życie Ci niemiłe.

  1. Najlepiej rób to wszystko spontanicznie

Naturalnie. Po prostu. A powinno być dobrze.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *