Jak dobrać rozmiar buta?

Jak dobrać rozmiar buta?

Dobranie odpowiedniego obuwia ma bardzo duże znaczenie. Nasze stopy powinny czuć się swobodnie, nie powinno nas nic uwierać. Oczywiście nowy but jest nie rozchodzony i może cisnąć tam i ówdzie, lecz gdy buty nosisz już kilka razy a one nadal Cię uwierają, niestety musisz się ich pozbyć.

Źle dobrane buty niosą za sobą wiele schorzeń takich jak: odciśnięte paznokcie – to bardzo boli i stanowi kłopot przy chodzeniu, haluksy – dzika kość jest to schorzenie genetyczne niemniej jednak pojawia się często przy złym doborze obuwia najczęściej za małego.

Jak dobrać rozmiar buta?

Sposobów jest wiele, stara metoda na kijka. Idziemy do lasu w poszukiwaniu odpowiedniej miarki. Gałąź przyłóż do swojej stopy, utnij nożem w miejscu gdzie sięga Twój duży paluch. Z gotowa miarką możesz udać się do sklepu w celu kupienia odpowiedniego obuwia.

Kolejnym sposobem jest odrysowanie swojej stopy na kartce, zmierzenie tego centymetrem i zapisanie sobie wartości. Na językach obuwia jest rozmiar podany w centymetrach w ten sposób dobierzesz odpowiednie obuwie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *