Jak kupić mleczko kokosowe?

Jak kupić mleczko kokosowe?

Świeży kokos w ostatnich latach zyskuje na polskim rynku coraz większą popularność. Mleczko kokosowe, które można kupić w puszkach, także cieszy się wzrostem sprzedaży, coraz chętniej pojawia się ono w naszych kuchniach. Ale jak kupić mleczko kokosowe aby było smaczne a przede wszystkim świeże?

Nie wszyscy wiedzą, na co należy zwracać uwagę.

Jak kupić mleczko kokosowe?

Mleczko kokosowe zawarte w świeżym kokosie ma swój niepowtarzalny smak i zapach. Gdy weźmiemy kokos w ręce, należy nim energicznie potrząsnąć. W środku powinniśmy usłyszeć wyraźne chlupanie, odbijanie się mleczka po wewnętrznej stronie skorupy kokosa.

Jak kupić mleczko kokosowe, aby było idealne? Przede wszystkim przeczytajmy skład znajdujący się na opakowaniu. Mleko kokosowe najczęściej sprzedawane jest w puszkach. Wybór jest wprost ogromny i trudno laikowi, który kupuje je pierwszy raz, wybrać takie aby było dobre. W składzie powinny znajdować się ekstrakt z kokosa oraz woda. Z przewagą rzecz jasna dla ekstraktu z kokosa. Idealnie jest, jeśli zawartość ta stanowi około 80-85%, a pozostał część to woda. W składzie absolutnie nie powinny się znajdować stabilizatory oraz emulgatory – mleczek kokosowych z ich zawartością należy unikać.

Należy także pamiętać, że produkt z dobrym składem, przełoży się na wyższą jakość dania, które z niego powstanie.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Lepiej kupic na amazon w kartonie ptosto z Tajlandii. Puszka jest z aluminum co juz szkodzi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *