Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu

Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu

Woda jest budulcem każdego żywego organizmu, potrzebna jest ona do życia, do gotowania, do picia, do prania. Wykorzystujemy ją również do podlewania roślin, do hodowli zwierząt czy chociażby utrzymania higieny. Narzekamy kiedy jest jej brak, jednak jej nadmiar również nie jest wskazany. W naturze, tak jak we wszystkim, potrzebna jest równowaga – również w przypadku wody.

Woda bardzo często powoduje wilgoć w domu, co przekłada się na odpadanie tynku ze ścian, powstawania pleśni, grzybów. Pleśń oraz grzyby są bardzo szkodliwe dla organizmu człowieka- dla układu oddechowego, mogą powodować powstanie alergii, ale co gorsze doprowadzić do powstawania nowotworów.

Jak woda dostaje się do domu i mieszkania

Woda do domu i mieszkania może dostawać się na różne sposoby – poprzez nieszczelne okna, czy dziurawy dach. Dostaje się również do piwnic i komórek z gruntu, co jest spowodowane złym zabezpieczeniem fundamentów. Jednak bardzo częstym powodem zawilgocenia ścian jest zalanie mieszkania z instalacji wodno- kanalizacyjnej. Uszkodzenia tej instalacji mają miejsce bardzo często w przypadku starych budynków i zaniedbanych mieszkań. W takim wypadku profesjonalne osuszanie budynków to jedna z najprostszych i chyba jedyna droga do doprowadzenie pomieszczenia do stanu sprzed awarii.

Jak dobrać metodę osuszania budynków

Aby odpowiednio dobrać metodę osuszania ścian w budynku, powinno się zacząć od pomiaru zawilgocenia, a następnie wybrać odpowiedni sprzęt oraz technikę osuszania ścian. W zależności od wielkości oraz miejsca zalania ściany, dobieramy odpowiedni osuszać, o określonej wydajności i mocy.

Ile trwa osuszanie budynku

Osuszanie budynku w przypadku niewielkich zalań i zawilgoceń na przykład w przypadku zalania z pękniętej rury, może trwać kilka dni. Oczywiście przy odpowiednim dobraniu urządzenia i odpowiednim jego umiejscowieniu. Jednak jeśli zalanie było znacznie większe i woda mogła dostać się do głębszych struktur konstrukcyjnych budynku, to  takie osuszanie budynku będzie trwało nawet i do kilku tygodniu.

 

Każdy chciałby, aby po awarii pomieszczenie wróciło do stanu sprzed awarii, warto zatem zainteresować się i dobrać profesjonalną firmę, która pomoże nam w tym procesie.

Materiał powstał dla Partnera.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *