Jak rozchodzić buty?

Jak rozchodzić buty?

Kupując nową parę szpilek, czółenek jesteśmy przygotowane, że nas obetrą. Istnieje, kilka sposobów jak rozchodzić buty, które okazały się za małe.

Kupując nowe buty, często mierzymy się z problemem ciasnoty w nich. Ważne jest rozchodzenie butów przed założeniem ich na dłuższy czas lub na ważną dla nas okazje, ponieważ nierozchodzone buty, mogą powodować bolesne otarcia, a nawet rany na stopach.

Jak rozciągnąć buty?

Przede wszystkim, po prostu podczas chodzenia w nich. Ważne jednak jest, aby jednorazowo nie trwało to zbyt długo, najważniejsze, aby robić to regularnie. Jednym z ciekawszych sposobów na to, jak powiększyć buty, jest założenie grubych skarpetek, w przypadku butów skórzanych, możemy też delikatnie ogrzać je powietrzem z suszarki do włosów, bo dzięki wpływowi ciepłego powietrza skóra delikatnie zmienia swoje właściwości i staje się bardziej elastyczna, z kolei później stopniowo ochładzając się, możliwe jest dokładniejsze dopasowanie do stopy.

Po rozchodzeniu butów warto zainwestować i używać prawideł, aby jak najdłużej zachowywały swój kształt oraz jak najmniej niszczyły, szczególnie ważne jest to w przypadku butów zimowych, których używamy tylko przez część roku, a większość czasu musimy je przechowywać w pudłach lub szafach.

Warto zatem zapisać sobie te sposoby i w razie konieczności z nich skorzystać.

Jak rozchodzić buty?

Grube wełniane skarpety – stary sposób, lecz zawsze działa, nakładasz grube wełniane skarpetki na stopy i zakładasz buty. Chodź w nich kilka dni w zależności od tego, jak bardzo chcesz je rozchodzić, najbardziej naddają się buty skórzane, lecz te sposób jest dobry na każdy materiał,

Namoczone skarpety – zmocz skarpetki w zimnej wodzie, wyciśnij nadmiar wody i nałóż na stopy, chodź w butach do wieczora, a na noc wypchaj je gazetami i zostaw tak przygotowane do rana,

Prawidła – w każdym sklepie obuwniczym znajdziemy cudowny wynalazek, jak prawidła które maja na celu rozciągnąć nam buty, możemy same to zrobić lub skorzystać z pomocy specjalisty i udać się do szewca, nie jest to droga inwestycja a mamy gwarancję, że uzyskamy wymarzony efekt,

Każdy nowy but będzie nie wygodny, lecz nie możemy się od razu poddać, wystarczy trochę czasu i pracy a efekt będzie zadowalający.

Jak rozchodzić buty?
Jak rozchodzić buty?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *