Jak urządzić małą łazienkę

Jak urządzić małą łazienkę?

Łazienka wbrew pozorom jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. Jak urządzić małą łazienkę, aby była funkcjonalna? To pytanie jest często zadawane przez właścicieli nowych mieszkań.

Zaprojektowanie małej łazienki wymaga nie lada kreatywności.

Wyposażeniem łazienki

Bardzo przydatnym narzędziem może okazać się wizualizacja łazienki. Można też skorzystać z pomocy ekspertów. Wiele firma zajmuje się usługami związanymi z profesjonalnym doradztwem projektowaniem łazienek. Dobrzy eksperci na pewno doradzą jak zaprojektować łazienkę w bloku, a jak w domu jednorodzinnym? Obecnie istnieje wiele rozwiązań.

Można je zobaczyć m. in. na zdjęciach w czasopismach lub stronach internetowych.

Mała łazienka powinna posiadać miejsce na przybory toaletowe, prysznic, miejsce na ubrania. Mała łazienka może być łazienką gościnną. Prysznic w łazience powinien być umieszczony w rogu pomieszczenia (kwadrat minimum 70×70 cm). Natrysk musi być zawieszony na ścianie. Potrzebna jest też kratka odpływowa o odpowiednim spadku. Wiele ciekawych kabin prysznicowych znajdziecie m.in. TUTAJ.

Prysznic może posiadać zasłonkę lub specjalną kabinę. Alternatywą dla prysznica może być asymetryczna wanna. Taka wanna zajmuje mniej miejsca i jest bardziej funkcjonalna od prostokątnej. Dużą rolę odgrywa kolor wanny. Im jaśniejsza, tym lepiej. Łazienkę można powiększyć optycznie montując przezroczyste materiały. Nie powinno stosować się dużych kafli., dużych wzorów i materiałów od dużych fakturach.

Jakie kolory zastosować w łazience

Wnętrze powinno być jasne. Powinno unikać się ciemnych kolorów. Można też powiększyć wnętrze umieszczając na wprost od wejścia umywalkę z lustrem.

Jak optycznie zwiększyć łazienkę

Umieszczenie na wprost od wejścia kabiny prysznicowej zmniejszy optycznie wnętrze. Kolejnym punktem są drzwi. Drzwi w łazience powinny ułatwiać poruszenie. Mogą to być drzwi zasuwane lub otwierające się w drugą stronę. Wewnątrz powinny znajdować się odpowiednie meble łazienkowe. Są to meble posiadające duże szuflady, które pomieszczą dużą ilość kosmetyków.

Meble łazienkowe

W łazience przydaje się też grzejnik (najlepiej drabinkowy). Grzejnik najlepiej umieścić blisko prysznica lub pomiędzy wanną, a umywalką. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Przepisem na małą łazienkę może być zastosowanie chłodnej i jasnej kolorystyki, dużych luster, odpowiedniego oświetlenia i ukrytych schowków.

Duże lustra w małym pomieszczeniu dodają głębi i przestrzeni. Dobrym zabiegiem jest umieszczenie dwóch luster naprzeciwko siebie. Łazienka powinna być oświetlona światłem dzienny lub zastosowanie światła zbliżonego do światła dziennego.

 

Partnerem wpisu jest „Sklep Internetowy Tanialazienka

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *