Ćwiczenia, aerobik, cellulit

3 sprawdzone sposoby na cellulit

Cellulit, nazywany również pomarańczową skórką to spory problem wielu kobiet. Dziś chciałabym zaprezentować trzy sprawdzone sposoby, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie, a nawet całkowite pozbycie się tej przypadłości.

Właściwa pielęgnacja naturalnymi preparatami

Pielęgnacja skóry w przypadku cellulitu nie powinna ograniczać się wyłącznie do zastosowania reklamowanych kremów antycellulitowych. Niezbędnym zabiegiem jest również peeling – w tym celu można wykorzystać między innymi fusy po kawie. Zawarta w nich kofeina wpływa korzystnie na jędrność skóry. Używam takiego peelingu przynajmniej raz w tygodniu – wcześniej jednak stosowałam go częściej.

Peeling nie tylko pobudzi krążenie krwi, ale może także ułatwić działanie bardziej profesjonalnym produktom. Warto stosować peeling zwłaszcza wtedy gdy zamiast drogeryjnych kosmetyków stosuje się oliwę z oliwek z dodatkiem olejku rozmarynowego. Taka mieszanka pięknie pachnie, a dodatkowo pomaga zwalczać cellulit i, co najważniejsze, można przygotować ją samodzielnie.

Odpowiednia dieta

Cellulit często wynika z niewłaściwej diety. W moim przypadku problemem była nie tylko kaloryczność produktów, ale również stopień ich przetworzenia. Choć byłam szczupła, to jednak nie uniknęłam pomarańczowej skórki na udach.

Domowe sposoby na cellulit są skuteczne, jeśli są połączone z właściwą dietą. Wyrzuciłam z jadłospisu tak zwane sklepowe słodycze, także inne pokarmy staram się przygotowywać sama. Ponadto pamiętam o piciu wody – to wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn.

Ćwiczenia

Ćwiczenia są niezbędne w przypadku cellulitu. Ja obecnie ćwiczę codziennie, by zachować odpowiedni efekt. Warto pamiętać, że w przypadku cellulitu nie wystarczą ćwiczenia o średnim natężeniu. Ja wykorzystuję ćwiczenia statyczne, ćwicząc przy pomocy specjalnej elastycznej taśmy.

Ale warto pamiętać, że także jeżdżenie na rowerze oraz zwykły aerobik mogą przyczynić się do spalania tłuszczu i ograniczenia cellulitu. Podane wyżej metody nie zadziałają bez dodatkowej aktywności, dlatego najlepiej zdecydować się na codzienny trening w domu i przynajmniej jeden raz w tygodniu pójść na siłownię.

Wyżej podane sposoby na cellulit można wzmocnić poprzez metody stosowane w gabinecie kosmetycznym, jednak ruch i właściwa dieta to podstawa, bez której pozbycie się tego problemu jest niemożliwe.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Peelingi i kremy warto stosować wspierając się masażami, bo to pobudza krążenie i wtedy ta tkanka się już tak brzydko nie układa. Ja chodzę do kręg-clinic, ale w domu też można spróbować, chociaż u mnie to nie przyniosło już takich efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *