Jak usunąć ślady krwi z ubrania?

Jak usunąć ślady krwi z ubrania?

Poplamione ubrania to nie tylko zmora matki małego dziecka, dorosłym również zdarzają się podobne wypadki. W przypadku ciężkich zabrudzeń bardzo ważny jest czas działania. Im szybciej zaczniemy namaczać lub zapierać plamę tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się pozbyć brudu.

Pamiętam, że gdy byłam małym dzieckiem moja mama widząc ślady krwi na ubrania znacząco kręciła głową z powątpiewaniem czy uda nam się doprać ową plamę. Zobaczcie jak usunąć ślady krwi z ubrania.

Jak usunąć ślady krwi z ubrania?

Jak dziś obecnie możemy poradzić sobie ze śladami krwi na ubraniu? Plamy krwi są usuwalne. Istnieje bardzo wiele domowych sposobów na usuwanie krwi z ubrań. Jednak musimy pamiętać, że krew usuwa się wyłącznie w zimnej wodzie. A wszelkie produkty do usuwania krwistej plamy znajdziemy w domu.

Produkty, które poradzą sobie ze śladami krwi

Bardzo poularnymi produktami do usuwania takich plam są: sól kuchenna, alkohol, woda utleniona, aspiryna, boraks, mieszanka wody i amoniaku. Jednak wybór odpowiedniej metody usuwania plamy powinniśmy uzależnić od rodzaju tkaniny, czasu pozostawania plamy krwi na ubraniu, oraz od zależności czy jest to krew zwierzęca czy ludzka.

Przeczytaj także: Jak wybrać pralkę?

Jeżeli plama krwi znajduje się na białym ubraniu możemy plamę polać wodą utlenioną bez obaw o jej odbarwienie. Zanim jednak wypróbujemy inne sposoby odplamiania warto najpierw zaprać ubranie w zimnej wodzie i potraktować je szarym mydłem.

Jeżeli plama nadal pozostaje na odzieży warto posypać ją solą na dłuższy czas i następnie uprać ją ręcznie lub w pralce. Jeżeli plama jest zaschnięta to najpierw krew wykruszamy, a następnie zapieramy w zimnej wodzie i spryskujemy ją roztworem wody i soli.

Jak usunąć ślady krwi z ubrania?
Jak usunąć ślady krwi z ubrania?

Mamy nadzieję, że z tego poradnika dowiedzieliście się jak usunąć ślady krwi z ubrania.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *