Jak zorganizować szafę?
Dom

Jak zorganizować szafę?

Podstawą porządku w szafie jest pozostawienie w niej tylko tych rzeczy, które są nam niezbędne. Ogromna ilość tak zwanych „przydasiów” niemalże na pewno nigdy nie zostanie wykorzystana, dlatego lepiej jest się ich pozbyć stawiając na wygodę i porządek.

Jak zrobić porządki w szafie?

Przede wszystkim – sprawdź, co jest Ci potrzebne, a z czego nie korzystasz. Jeśli nie chcesz rozstawać się z nieużywanymi przedmiotami definitywnie – schowaj je na przykład na strych czy do piwnicy.

Ułożenie ubrań w szafie jest dość trudną sztuką, która wymaga nieco zastanowienia. Po przejrzeniu rzeczy i zdecydowaniu, co zostaje w szafie, można przejść do ich organizowania.

Przeczytaj także: Tunika damska – alternatywa dla sukienki czy koszuli? Poznaj nasze stylizacje

Najpotrzebniejsze – w zasięgu ręki

Jedną z najbardziej podstawowych zasad jest pozostawienie wszelkich niezbędnych przedmiotów tak, aby wyciągając je, nie rozrzucić pozostałej zawartości szafy.

Zatem ukochane t-shirty lepiej pozostawić na przedzie, a rzadziej wykorzystywane – położyć z tyłu.

Koniecznie przeczytaj: Modne, damskie jeansy w 2020

Pamiętaj o sezonowości

Nawet najukochańszy, gruby sweter z wełny nie jest Ci niezbędny w lipcu. Dlatego też przy każdej zmianie pór roku wynoś do piwnicy czy na strych odzież, która nie jest Ci w danym momencie niezbędna. Dzięki temu zyskasz w szafie sporo przestrzeni, która pozwoli na wygodne przechowywanie całej odzieży.

Jeśli masz możliwość – choć część odzieży umieść na wieszakach. To zapobiegnie gnieceniu się ubrań.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments