Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Codzienne dbanie o higienę jamy ustnej to nie tylko nasz obowiązek, a to jest inwestycja, która będzie procentowała z czasem. Właściwa higiena jamy ustnej pozwoli nam zachować zdrowe zęby i nie uratuje nas przed kolejną „nielubianą” wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Nie od dziś wiadomo, że zęby stanowią naszą wizytówkę, dlatego tak bardzo ważne jest aby o nie właściwie dbać. Właśnie z tego powodu powinniśmy myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie, conajmniej przez 2 minuty. W tym procesie jednak nie bez znaczenia jest szczoteczka. 

Poradnik: Co to jest Aliexpress – czyli o tanich zakupach w Chinach

Na rynku dostępne są szczoteczki manualne, elektryczne i soniczne. Która z nich jest najlepsza? Którą kupić? Jak tanio kupić taką szczoteczkę?

Szczoteczkę manualną na tą chwilę odstawmy na bok i zajmijmy się dwoma pozostałymi typami szczoteczek.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna – różnice, jaką wybrać

Wiele osób uważa, że szczoteczka soniczna jest znacznie nowocześniejsza od elektrycznej. To nie jest do końca prawda. Obie szczoteczki można powiedzieć są elektryczne, bo zasilane akumulatorem, ale przede wszystkim różnią się sposobem działania.

Szczoteczka elektryczna wykonuje ruchy rotacyjne, pulsacyjne albo rotacyjny- pulsacyjne. Ruchy te polegają na obracaniu się w lewo, prawo, oraz dociskaniu głowicy do zębów. W tym wypadku do czyszczenia zębów wystarczy samo przyłożenie szczoteczki do zębów. 

Warto przeczytać: Rewelacyjne tusze do rzęs do 30 złotych!

Działanie szczoteczki sonicznej polega na wprowadzaniu włókien falami dźwiękowy w drgania, przez co wykonywane są ruchy pulsacyjno- wymiatające. Szczoteczka ta oprócz czyszczenia zębów wymiata również resztki jedzenia oraz przebarwienia np. po kawie czy papierosach. Minusem tej szczoteczki jest to, że musimy wykonywać podczas szczotkowania zębów ruchy zbliżone do ruchów podczas używania szczoteczki manualnej.

Jeszcze jedną istotną różnicą w przypadku obu szczoteczek jest zakończenie szczoteczki. Szczoteczki elektryczne najczęściej mają okrągłe główki, a soniczne podłużne.

Do obu typów szczoteczek zazwyczaj dołączana jest stacja dokująca służąca do jej ładowania. W zależności od typu szczoteczki jedno naładowanie starcza od 4 do 10 dni.

Wybór szczoteczki zależy od Was, ja osobiście polecam soniczne, bo moim zdaniem znacznie lepiej czyszczą zęby. 

Gdzie kupić szczoteczkę soniczną – w Chinach 🙂

Wiele osób będzie uważało, że należy kupić drogą szczoteczkę soniczną aby właściwie myła zęby. To nie jest prawda!

Postanowiłem zaryzykować i kupiłem szczoteczkę soniczną na AliExpress. W cenie ok. 50 PLN. I to był strzał w dziesiątkę.

Czy wiesz: Cztery sposoby na spędzanie czasu z dzieckiem

W domu mam szczoteczkę elektryczną, z której nie korzystam – nie przypadła mi do gustu i nie domywała zębów. Tak, tak to szczoteczka znanej marki 🙂 Więc sceptycznie podchodziłem do szczoteczki sonicznej za 50 złotych. Jednak już pierwsze mycie zębów odmieniło moje zdanie – jest znacznie delikatniejsza, dokładniej myje zęby. Faktycznie jej ruchy są znacznie inne aniżeli w szczoteczce elektrycznej.

W zestawie dostałem szczoteczkę z kilkoma opcjami mycia – czyszczenie, wybielanie, polerowanie, czy mycie zębów wrażliwych. Dodatkowo macie zapasowe końcówki i stacje dokującą do ładowania. Szczoteczka na jednym naładowaniu wystarcza na ok. 7 dni pracy. Jak akumulator będzie rozładowany zasygnalizuje to czerwoną diodą. Programy zmieniamy poprzez naciśnięcie przycisku na szczoteczce, natomiast wyłączamy ją dłuższym przytrzymaniem.

 

Szczoteczka dodatkowo wyposażona jest w timer i po określonym czasie sama się wyłączy. 

Nie liczcie, że szczoteczka za 50 PLN będzie się Wam synchronizowała ze smartfonem, ale z drugiej strony po co? Aby zapisać ile czasu myliście zęby. Najważniejsze jest aby je dobrze czyściła. 

No to były same plusy, jest i jeden minus. W zestawie macie stację dokującą kabel do ładowania, ale brakuje do niego końcówki do gniazda. Trzeba użyć końcówki od innej ładowarki.

A i zapomniałbym – macie darmową przesyłkę, więc myślę że za 50 PLN warto się przekonać czy szczoteczka soniczna przypadnie Wam do gustu.

Link: Tania szczoteczka soniczna!

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *