Jakie sukienki do pracy?

Jakie sukienki do pracy?

Kiedy przychodzi wiosna, w naszych szafach zaczyna się robić jaśniej i weselej… Niestety dress code często ogranicza nas w kwestii swobodnego doboru stroju do pracy. Jak sobie z tym poradzić? Jak wyczarować wiosenną stylizację i znajdować idealne sukienki do pracy?

Magia dodatków

Niewątpliwie najwięcej ugrać można dodatkami. Do biurowej klasyki należy już tak zwana „mała czarna„, skromna sukienka sięgająca lekko za kolana. Jest stonowana i nadaje się do biura, podkreśla też walory sylwetki, sprawia, że można wyglądać w niej naprawdę olśniewająco. Ale co z kolorami?

Jej czerń jest przecież niespecjalnie wiosenna… utaj warto postarać się i poruszyć swoją wyobraźnię. Jak? Chociażby wyciągając z szafy kolorową apaszkę, wiążąc ją wokół szyi lub w pasie, tworząc oryginalny pasek. Możliwości jest wiele. Wiele zmienić może także odpowiedni dobór butów i biżuterii. Można dobrać je kierując się jednym, ulubionym kolorem, podkreślającym kolor oczu lub cery.

Świetną propozycją jest też dopasowanie barwy paznokci. Czerń pasuje niemal do wszystkiego i można zbudować na niej bardzo interesujące kontrasty. Warto odważyć się, sięgnąć po fuksję, zieleń, pomarańcz… I poczuć się jak na wiosnę przystało!

Jakie sukienki do pracy?
Odpowiednia długość sukienki

Odpowiednio do figury

Kiedy szukasz sukienki do pracy, musisz zastanowić się nad kształtem swojej figury. Na pewno wiesz, że pewne fasony w określony sposób działają na sylwetkę, mogą ją wydłużyć, wyszczuplić, przyciągać wzrok w określone miejsca. Nigdy o tym nie zapominaj. Świadomie modelując swoją sylwetkę, możesz osiągnąć niebywałe rezultaty.

I tak na przykład sukienki w kształcie litery A polecane są osobom o szczupłej talii, dekolty V dla osób o szerokich ramionach, a kroje w stylu oversize dla kłopotliwej figury jabłka.

Na wygląd sylwetki wpływają też buty. Wysokie obcasy bardzo korzystnie wpływają na każdą stylizację!

Następna strona… czego nie wypada ubierać…

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *