Jesienna moda - kolory i fasony

Jesienna moda – kolory i fasony

Zmiany pory roku zachęcają do wprowadzenia nowości do codziennych stylizacji. Choć domeną mody jest zmienność, pewne modne kolory na jesień niezmienne są od wielu lat.

Jesienna moda – co będzie królowało na wybiegach

Na wybiegach mody promujących najnowsze kolekcje na jesień i zimę 2018 pojawiają się zarówno bardzo kontrowersyjne, jak i klasyczne stylizacje. Niewątpliwie dominującymi barwami są odcienie ciepłe i stosunkowo ciemne, przypominające otaczającą nas w czasie tej pory roku naturę.

Numerem jeden wśród modnych kolorów na tegoroczną jesień jest głęboka czerwień i bordo. To zdecydowanie klasyczne rozwiązanie. Inne barwy, należące do podobnej gamy kolorystycznej, to żywa czerwień czy złamany brązem pomarańcz. Do bardziej klasycznych rozwiązań wpasowuje się również oliwkowy i odcienie szarości, które idealnie komponują się z praktycznie wszystkimi kombinacjami kolorystycznymi.

Na wystawach sklepów odzieżowych tej jesieni nie zabraknie jednak również chłodnych kolorów, pośród których znajdziemy ciemny granat czy turkus, kojarzony zazwyczaj raczej z klimatem letnim. Nieco chłodu do jesiennej garderoby wniesie także fiolet, królujący przede wszystkim w wyrazistych fiołkowych odcieniach.

Najbardziej zaskakującym modowym rozwiązaniem kolorystycznym, zdecydowanie wybijającym się na tle pozostałych, jest pastelowa żółć. Uznana jest za modowy trend tej jesieni na nowojorskim Fashion Week’u. Podobny jest również delikatny błękit, który doskonale kontrastuje z wymienionymi wcześniej klasycznymi jesiennymi barwami, bez których ciężko wyobrazić sobie tę porę roku.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Jak dla mnie jesienią nie morze zabraknąć w szafie takich rzeczy jak swetry damskie. To jest absolutna podstawa, ostatnio nawet udało mi się znaleźć ładne swetry damskie w sklepie ZOiO. Polecam sprawdzić, ale dla mnie bezapelacyjnie podstawa nie tylko na jesień ale także na zimę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *