Kawa, herbata, papierosy i alkohol czy tylko to nas uzależnia?

Kawa, herbata, papierosy i alkohol czy tylko to nas uzależnia?

W telewizji, radiu zawsze mówiono, że papierosy, narkotyki i alkohol to jedyne uzależnienia z jakimi się borykamy co dnia. Nieprawda!.

Lista rzeczy, która powoduje, że nie możemy bez nich żyć z dnia na dzień rośnie.

Uzależnienia – co do nich zaliczamy?

  1. Opalanie się – otóż i to nas uzależnia, promieniowanie UV w kontakcie z naszą skórą wydziela endorfiny – hormony szczęścia. Osoby uzależnione często spędzają bardzo dużo czasu na solarium nie patrząc na to, że ich ciało już jest opalone wciąż pragną więcej i więcej.
  2. Smartfon – dziś telefon służy nam nie tylko do odbierania połączeń, ale również pisania e-mail ale także do bycia „w sieci”. Portale społecznościowe mamią nas nowymi aplikacjami przez co coraz częściej siedzimy na Facebook czy Instagram. Problem zaczyna się wtedy, gdy większość czasu siedzimy w Internecie. Zamiast rozmowy werbalnej posługujemy się komunikatorami.
    Poniedziałek – piątek – telefon, weekend telefon, gdy już na weekend nie potrafimy odłożyć naszego telefonu to możemy mówić o uzależnieniu na które nie ma jeszcze przysłowiowego lekarstwa.
  3. Zakupy – zdarza się, że kupisz coś bez namysłu i okazuje się, że to nie jest Ci przydatne – to nić pomyłki się zdarzają. Niemniej jednak gdy kupujesz wszystko co wpadnie Ci w ręce, tylko po to by czuć się lepiej to już zakupoholizm. Bardzo ciężko z tego wyjść – bez psychologa się nie obędzie.
  4. Czekolada, operacje plastyczne – to kolejne aspekty, które nas uzależniają w bardzo szybki sposób.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *